«مگالوپولیس» به کن نمی‌رسد/ بیم و امید در برابر کاپولا

«مگالوپولیس» به کن نمی‌رسد/ بیم و امید در برابر کاپولا

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورلد آف ریل، ظاهراً فرانسیس فورد کاپولا برای نمایش «مگالوپولیس» در کن مطمئن نیست. این فیلم اوایل سال ۲۰۲۴ برای تیری فرمو، رییس جشنواره کن نمایش داده شد اما کاپولا هنوز در مرحله پس از تولید آن است و به نظر می‌رسد احتمال کامل نشدن فیلم تا زمان شروع جشنواره وجود داشته باشد.

فیلمبرداری «مگالوپولیس» ۳۰ مارس ۲۰۲۳ به پایان رسید و تقریباً ۱۲ ماه است که در مرحله پس از تولید است. گفته شده مقدار زیادی جلوه‌های ویژه در این فیلم وجود دارد، اما از سوی دیگر این احتمال می‌رود که شاید خود کارگردان برنامه دیگری برای نخستین نمایش فیلمش داشته باشد.

گفته می‌شود بیشتر مد نظر است که یک نسخه تاثیرگذار آیمکس از فیلم در پاییز ۲۰۲۴ ارایه شود و از آنجا که اکران فیلم در کن ریسک بزرگی برای کاپولا است که ۱۲۰ میلیون دلار از پول خود را برای تولید این پروژه پرشور طولانی مدت خرج کرده، شاید وی دارد برای اولین نمایش فیلم در کن بررسی بیشتری می‌کند.

تصور اینکه «مگالوپولیس» نقدهای بدی در جشنواره کن دریافت کند و پس از آن بیش از ۵ ماه صبر کند تا راهی سینماها شود، احتمال تبلیغات شفاهی نامناسب را افزایش می‌دهد و این می‌تواند بدترین کابوس برای کاپولا باشد. احتمالاً نمایش زودهنگام این فیلم عاقلانه‌ترین تصمیم تجاری برای آن نیست. از سوی دیگر اگر کاپولا به محصول نهایی اعتماد دارد، دیگر نمی‌توان انتظار داشت که او تن به این ریسک نسپارد.

در این مقطع زمانی به نظر می‌رسد که فعلاً مرحله انتظار برای کن و کاپولا است.

در «مگالوپولیس» که از آن به عنوان یک حماسه علمی تخیلی یاد می‌شود، آدام درایور، اوبری پلازا، جانکارلو اسپوزیتو، لارنس فیشبرن، داستین هافمن، شیا لابوف، ناتالی امانوئل، جیسون شوارتزمن و جان وویت به ایفای نقش پرداخته‌اند.