مینی فوتبال توان جذب یک میلیون ورزشکار در محلات کشور را دارد

مینی فوتبال توان جذب یک میلیون ورزشکار در محلات کشور را دارد

به گزار ش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزشهای همگانی، در این‌ جلسه که افشین ملایی ریاست محترم فدراسیون ورزش های همگانی، مهندس امیر یزدی شهردار منطقه ۱۲، مسولان انجمن مینی فوتبال و روسای کمیته های مینی فوتبال استان ها ومناطق آزاد کشور حضور داشتند دکتر ملایی با اشاره اهمیت توسعه ورزش همگانی برای کاهش مشکلات کم تحرکی بویژه پس از اپیدمی کرونا در کشور گفت: هدف فدراسیون ورزش های همگانی جذب حداکثری تمام اقشار مختلف به انجام فعالیت های ورزشی است و در تلاش هستیم با برگزاری رویداد های مختلف در سراسر کشور به سلامتی جامعه کمک کنیم.

وی با اشاره به اینکه در طول این چند سال به کمترین میزان انجام فعالیت های ورزشی در میان اقشار مردم در کشور رسیده ایم گفتند: رشته هایی همانند مینی فوتبال که جذابیت فراوانی دارند می‌ توانند کمک موثری به سلامتی جامعه نموده و قصد داریم با حمایت از برنامه های انجمن مینی فوتبال بتوانیم یک میلیون نفر را جذب این رشته نماییم تا به فعالیت ورزشی بپردازند.

در ادامه امیر یزدی نیز ضمن خوش آمدگویی به شرکت کنندگان از استان های مختلف کشور، ابراز امیدواری کرد که منطقه۱۲ با توجه به بافت اسلامی و تاریخی خود با استعانت از الگوهای جهانی چون سردار بزرگ دلها، ضمن‌ گسترش فرهنگ ایثار و اخلاق در جهت ارتقاء سطح ورزشی شهروندان و بالاخص گسترش این رشته قدم برداشته و شعار تهران کلانشهر الگوی جهان اسلام را بیش از پیش تحقق بخشد.

وی افزود: تمام برنامه های ورزش شهرداری منطقه ۱۲ برای توسعه ورزش همگانی است و همه امکانات ورزشی این منطقه با برنامه های منسجم اداره ورزش منطقه ۱۲ در اختیار تمام اقشار مردم منطقه قرار گرفته است.

در ابتدای این جلسه کریم مقدم رییس انجمن مینی فوتبال نیز ضمن تشکر از مساعدت های وزارت محترم ورزش ‌و جوانان بویژه دکتر سجادی در حمایت از رشته مینی فوتبال و بهره برداری و حمایت از ساخت زمین مینی فوتبال در سرتاسر کشور افزودند فدراسیون ورزش های همگانی بدون هیچ چشمداشت مالی شبانه روز در فکر جذب مخاطبین و علاقمندان به ورزش است و امیدواریم مینی فوتبال بتواند کمک شایانی در تحقق این هدف ایفا نماید.

در این مراسم از روسای کمیته های برتر مینی فوتبال کشور تجلیل و در بخش فرهنگی نیز از سه استان تهران، مازندران و فارس قدردانی بعمل آمد.

منبع : مهر