نایبی: تیم بسکتبال سه نفره بانوان ایران نیاز به توجه دارد/ تجربه نیوزیلند قابل مقایسه با ما نبود

نایبی: تیم بسکتبال سه نفره بانوان ایران نیاز به توجه دارد/ تجربه نیوزیلند قابل مقایسه با ما نبود

افسانه حسن نایبی درباره شکست تیم ایران در مرحله نیمه نهایی جام جهانی بسکتبال سه نفره بانوان، به خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: با تصمیم فدراسیون بسکتبال، تیم ملی مردان و تیم زیر ۲۳ سال دختران ایران به مسابقات انتخابی جام جهانی اعزام شد که تصمیم خوبی بود، چون تیم زیر ۲۳ سال آینده بسکتبال ایران است.

وی به عملکرد خوب تیم ملی مردان در این مسابقات اشاره و تصریح کرد: این تیم بدشانسی آورد. اگر ناداوری نبود و خطای فنی اعلام نمی‌شد، تیم ایران سهمیه مسابقات جام جهانی را کسب می‌کرد.

مدیر فنی تیم بسکتبال سه نفره بانوان با بیان اینکه نیوزیلند برای قهرمانی در این مسابقات برنامه‌ریزی کرده بود، خاطرنشان کرد: نیوزیلند تیم بسیار خوبی بود و با برنامه در این مسابقات شرکت کرده بود. هر دو تیم پسران و دختران برای قهرمانی برنامه‌ریزی کرده بودند.

 

حسن نایبی حضور در مسابقات انتخابی جام جهانی را شروع خوبی برای آینده بسکتبال سه نفره بانوان ارزیابی کرد و اظهار داشت: ایران مقابل نیوزیلند خوب بازی کرد و اگر شوت‌های بازیکنان ما تبدیل به گل می‌شد، با اختلاف کمتری می‌باختیم. نیوزیلند تجربه بالایی داشت و قابل مقایسه با ملی‌پوشان کشورمان نبود.

وی به لزوم داشتن تمرینات بدنسازی در بسکتبال سه نفره اشاره و عنوان کرد: نیوزیلند و تیم‌های دیگر، تمرینات بدنسازی بسیار خوبی دارند و قدرتی هستند. در بسکتبال سه نفره شاهد بازی فیزیکی هستیم و از لحاظ جسمی باید به حجم عضلات و قدرت جسمانی توجه شود. موردی که تأثیرش را در تیم ملی گذاشت و قدرت بدنی بازیکنان در بازی‌های دوم و سوم تحلیل رفت.

مدیر فنی تیم بسکتبال سه نفره بانوان، نگاه خوب مسئولان فدراسیون بسکتبال را در پیشرفت تیم سه نفره ایران مؤثر دانست و بیان کرد: ما برای شرکت در این مسابقات، سه اردو داشتیم و ماحصل آن ۱۰ روز تمرین بود که اعزام این تیم با توجه به فاصله کم تا آغاز مسابقات، نشان‌دهنده نگاه خوب مسئولان فدراسیون برای آینده بسکتبال سه نفره است.

 

حسن نایبی راجع به میزبانی قطری‌ها به تسنیم گفت: قطر از شرایط میزبانی‌اش استفاده کرد. در طول مسابقات هم ایران و نیوزیلند در بازی با قطر در یک سطح بازی کردند. نیوزیلند با نتیجه 21 بر 4 توانست قطر را شکست بدهد و ما هم با نتیجه 20 بر 3 مقابل قطر پیروز شدیم.

وی درباره بازی با ازبکستان در مرحله نیمه نهایی و شکست مقابل این تیم اظهار داشت: با توجه به اینکه میانگین سنی بازیکنان ازبکستان بالای ۳۰ سال بود، آنها از تجربه خودشان بهره بردند و بازی منطقی و شوت‌های دو امتیازی خوبی داشتند که اختلاف امتیاز را زیاد کرد. تیم بسکتبال سه نفره ایران آینده خوبی دارد و باید به این تیم توجه شود. حضور در مسابقات متعدد هم می‌تواند به پیشرفت بازیکنان کمک کند.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم