نحوه قرعه کشی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر مشخص شد

نحوه قرعه کشی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر مشخص شد

به گزارش خبرگزاری مهر، سید بندی تیم‌های راه‌یافته به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در قرعه‌کشی این مسابقات که اول آپریل ۲۰۲۲ (۱۲ فروردین ۱۴۰۱) انجام خواهد شد، بر اساس آخرین رنکینگ فیفا پیش از قرعه‌کشی است که روز پنجشنبه، ۳۱ مارس ۲۰۲۲ (۱۱ فروردین ۱۴۰۱) اعلام می‌شود.

تاکنون حضور ۱۳ تیم به این مسابقات قطعی شده است که در کنار قطر میزبان، تیم‌های ملی آلمان، دانمارک، برزیل، بلژیک، فرانسه، کرواسی، اسپانیا، صربستان، انگلستان، سوئیس، هلند و آرژانتین، تیم‌هایی هستند که صعود خود را نهایی کرده‌اند.

طبق اعلام کانال «فوتبال در قطر» در صورتی که قرعه‌کشی رقابت‌های جام جهانی امروز برگزار می‌شد، طبق آخرین رنکینگ اعلامی فیفا به تاریخ ۲۳ دسامبر ۲۰۲۱ از میان این تیم‌ها بلژیک، برزیل، فرانسه، انگلستان، آرژانتین و اسپانیا به همراه قطرِ میزبان، در سید یک قرار می‌گرفتند. دانمارک، هلند، آلمان، سوئیس و کرواسی در سید دوم و صربستان نیز در سید سوم قرار می‌گرفتند.

تیم ملی ایران که در فیفادی پیش‌رو در ماه فوریه ۲۰۲۲ می‌تواند صعود خود را قطعی کند، در آخرین رنکینگ فیفا رتبه ۲۱ را در اختیار گرفته که در شرایط فعلی در سید سوم قرار می‌گیرد، اما این احتمال وجود دارد که با پیروزی‌های آتی در دیدارهای رسمی مقدماتی جام جهانی، صعود در رنکینگ و در کنار آن عدم راهیابی تیم‌های که رنکینگ بالاتری دارند، تیم ایران خود را به سید دوم برساند.

از دسامبر ۱۹۹۲ تاکنون، بهترین رتبه ایران در رنکینگ فیفا مربوط به جولای و آگوست ۲۰۰۵ بوده که در رتبه ۱۵ دنیا ایستاده است. قرارگیری در رتبه ۲۰ دنیا در جون ۲۰۱۹ و رتبه فعلی ۲۱ دنیا، بهترین جایگاه ایران در رنکینگ فیفا بوده است.

نحوه قرعه کشی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر مشخص شد

منبع : مهر