نخستین باخت ملوان در روز برد مس/ اختلاف در صدر جدول یک امتیاز شد

نخستین باخت ملوان در روز برد مس/ اختلاف در صدر جدول یک امتیاز شد

به گزارش خبرنگار مهر، هفته بیست و دوم رقابتهای لیگ دسته اول در حالی امروز برگزار شد که این آخرین هفته قبل از این بازی‌ها در سال ۱۴۰۰ بود و تیم ملوان که مدتهاست مقتدرانه در صدر جدول این مسابقات قرار دارد، با وجود قبول نخستین باخت این فصل، صدرنشین باقی ماند.

در یکی از بازی‌های حساس این هفته خیبر خرم آباد در دیداری مهم و حساس موفق شد میهمان خود تیم سایپا را با نتیجه ۲ بر یک شکست دهد تا حضورش در رده چهارم را تثبیت کند و از کورس مدعیان صعود دور نشود.

مس کرمان هم مقتدرانه و با نتیجه ۴ بر صفر خوشه طلایی را در کرمان شکست داد تا شاگردان فرزاد حسین خانی ۴۶ امتیازی شده و آنها هم جایگاهشان را در رده دوم تثبیت کرده و یکی از مدعیان جدی صعود به لیگ برتر باشند.

آرمان گهر یکی دیگر از تیم‌های مدعی و حاضر در کورس صعود این رقابتها در نتیجه‌ای عجیب و غیر قابل پیش بینی با ۳ گل مغلوب ویستاتوربین شد اما حتی با تحمل این شکست همچنان با ۳۹ امتیاز در رده سوم باقی ماند.

یکی از عجیب‌ترین نتایج امروز در بازی تیم‌های قشقایی و ماشین سازی به دست آمد که ماشین سازان تبریز در شیراز قشقایی را با یک گل شکست دادند. این اولین پیروزی این تیم در فصل جاری بود تا تبریزی‌ها بعد از ۲۲ هفته بود که در دیداری خارج از خانه به دست آمد.

در حساس‌ترین بازی هفته هم پارس جنوبی جم در خانه میزبان ملوان صدرنشین بود که این بازی با نتیجه یک بر صفر به سود ملوان تمام شد. این نخستین باخت ملوان در این فصل بود تا فاصله این تیم با مس در رده دوم به یک امتیاز کاهش یابد.

نتایج هفته بیست و دوم لیگ دسته اول فوتبال به شرح زیر است:

شهرداری آستارا ۲ – شاهین بوشهر صفر

مس شهر بابک صفر – شمس آذر قزوین صفر

خیبر خرم آباد ۲ – سایپا یک

رایکا بابل یک – شهرداری همدان ۲

قشقایی شیراز صفر – ماشین سازی تبریز یک

ویستا توربین ۳ – آرمان گهر صفر

مس کرمان ۴ – خوشه طلایی صفر

استقلال خوزستان ۲ – استقلال ملاثانی ۲

پارس جنوبی جم یک – ملوان صفر

جدول رده بندی لیگ دسته اول فوتبال

نخستین باخت ملوان در روز برد مس/ اختلاف در صدر جدول یک امتیاز شد

منبع : مهر