نشست مدیران کمیته ملی پارالمپیک با مسئولان ۱۰ فدراسیون

نشست مدیران کمیته ملی پارالمپیک با مسئولان ۱۰ فدراسیون

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی پارالمپیک، در این نشست، روسای فدراسیون های تیراندازی با کمان، تنیس روی میز و سوارکاری و دبیر فدراسیون های نابینایان، جانبازان و معلولین، قایقرانی، بدمینتون، تکواندو، ترای اتلن، تنیس، تیراندازی با کمان و همچنین رییس، دبیر اجرایی و مدیران کمیته ملی پارالمپیک حضور داشتند که گزارشی از عملکرد فدراسیون ها ارائه گردید و برخی مسائل مرتبط با ورزش های پارالمپیکی از سوی طرفین مطرح شد.

در پایان این جلسه مقرر گردید گزارش عملکرد مکتوب فدراسیون ها، نیازهای آموزشی و کلاس بندی و همچنین درخواست تجهیزات فدراسیون ها در بخش های قهرمانی و همگانی به کمیته جهت بررسی های لازم اعلام شود. همچنین برای تدوین برنامه ۴ ساله فدراسیون ها نیز کمیته ملی پارالمپیک کمک خواهد کرد تا با اهداف و سیاست های کلان پارالمپیک همسویی به وجود آید.

در این پایان، رییس کمیته ملی پارالمپیک ضمن تشکر از حاضران اظهار داشت: طبق آخرین نامه کمیته بین المللی پارالمپیک باید رشته های دیگر هم از فدراسیون جانبازان و معلولین جدا شده و به فدراسیون تخصصی تحت پوشش فدراسیون جهانی خودشان منتقل شوند. البته استثناء هم وجود دارد به عنوان مثال بسکتبال با ویلچر، والیبال نشسته و فوتبال نابینایان خودشان فدراسیون جهانی دارند و نیاز به انتقال نیست.

خسروی وفا تاکید کرد: اینکه انتقال های قبلی بعضا ناقص انجام شده و بعضا در سطح هیات های استانی هنوز مشکلاتی وجود دارد، پیشنهاد می کنم که تفاهمنامه های قبلی که به امضای وزیر ورزش، روسای کمیته های ملی المپیک و پارالمیپک و فدراسیون های جانبازان و معلولین و فدراسیون تخصصی رسیده، خوب است که با گذشت این چند سال روزآمد شود تا روند انتقال کامل گردد.

منبع : مهر