نقش مؤثر سازمان میوه و تره بار در تنظیم بازار

نقش مؤثر سازمان میوه و تره بار در تنظیم بازار

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد آخوندی عضو شورای شهر تهران در هفتاد و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در واکنش به گزارش مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره بار گفت: این سازمان در شرایطی که مردم با سختی‌هایی رو به رو هستند نقش آفرینی مناسبی داشته و همانطور که آمار و ارقام گزارش حکایت می‌کند سازمان میادین میوه و تره بار توانسته در تنظیم بازار در بزنگاه‌ها حضور یافته و خدمت مناسبی را به مردم ارائه کند.

وی ادامه داد: از سازمان میوه و تره بار این توقع وجود دارد که بر اساس برنامه‌های ارائه شده از سوی شهردار که در صحن شورا اعلام شد، اقدام به گسترش کمی و کیفی خدمات خود کنند.

آخوندی گفت: ارائه خدمات مناسب به مردم نیازمند نظارت مستمر و دقیق است و می‌بایست بر فعالیت‌های میادین خصوصاً نوع خدمات و کیفیت آن و نوع مواجهه پرسنل با مردم نظارت کامل و دائمی داشت. از سوی دیگر فضایی فراهم شود تا در صورت نیاز مردم بتوانند شکایات خود را به صورت مستقیم به ریاست سازمان میادین میوه و تره بار انتقال دهند.

عضو شورای شهر تهران همچنین با اشاره به تبصره ۲ ماده ۷۸ قانون شهرداری‌ها گفت: بر اساس این تبصره وجهی که به عنوان سپرده یا امانت به شهرداری داده می‌شود باید در حساب مخصوصی نگهداری شده و شهرداری حق ندارد در این امانت دخل و تصرف داشته باشد. بر اساس بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که این مورد در سازمان میوه و تره بار رعایت نشده و در سنوات گذشته وجوه دریافتی از مردم بابت غرفه‌ها مورد هزینه کرد، قرار گرفته است. لذا این درخواست وجود دارد که با نظارت کامل بر این موضوع از تکرار آن جلوگیری شود.

آخوندی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: در تبصره یک بودجه ۱۴۰۱ شهرداری تهران آمده که درآمدهای اختصاصی سازمان‌ها می‌بایست در یک زمان مشخص به طور کامل به حساب خزانه شهرداری تهران واریز و شهرداری موظف است در مدت زمان مشخص این وجوه را به سازمان مربوطه بازگرداند. بر اساس آخرین گزارش‌های ارائه شده به کمیسیون این مورد نیز در سازمان میادین به طور کامل رعایت نشده لذا این توقع وجود دارد تا ترتیبی اتخاذ شود که این وجوه به حساب خزانه واریز و اگر شهرداری تأخیری در این خصوص داشت ما بررسی لازم را انجام دهیم.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: بر اساس گزارش حسابرس مشخص شده که در دوره‌های گذشته در خصوص واگذاری غرفه‌ها به شرکت کننده ها در مزایده‌ها ضوابط در واگذاری به طور کامل رعایت نشده که این موضوع نیز می‌بایست از سوی سازمان به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: بدهی مالیاتی تعیین تکلیف نشده‌ای در سازمان میادین میوه و تره بار وجود دارد که منجر به صدور جریمه شده است. این توقع از مدیریت سازمان میوه و تره بار وجود دارد که در این خصوص زمان بگذارند و مشکلات موجود در این بخش را حل کرده و مانع از ایجاد ضرر و زیان بیشتر شوند.

منبع : مهر