نقطه ضعف بزرگ و نگرانی برای بازی با کره/ قلب تیم ملی خوب نمی‌زند!

نقطه ضعف بزرگ و نگرانی برای بازی با کره/ قلب تیم ملی خوب نمی‌زند!

به گزارش خبرنگار مهر، پیروزی بر امارات هر چند برای تیم ملی و فوتبال ایران یک اتفاق خوشحال کننده است و مسیر این تیم برای رسیدن به جام جهانی را هموارتر کرد اما نگرانی‌هایی را برای دیدارهای آینده به وجود آورد که در صورت ریشه داوندن در تیم اسکوچیچ کار را پیچیده می‌کند.

اگر VAR نبود و شجاع خلیل زاده اخراج و سردار آزمون تعویض می‌شد، مشخص نبود چه سرنوشتی برای تیم ملی رقم می‌خورد. با این که این اتفاق رخ نداد اما تیم ملی بازهم برای رسیدن به دروازه امارات که در زمین خودش هم تیم زهردار و خطرناکی نبود به مشکل خورد و روی خلاقیت فردی به گل رسید.

واقعیت تیم ملی این است که هر چند نوار پیروزی‌هایش هر بازی بلندتر از قبل می‌شود و بر تعداد بردهای اسکوچیچ اضافه می‌شود اما این موفقیت براساس تکنیک و خلاقیت‌های فردی بازیکنان به دست می‌آید نه تاکتیک سرمربی و کادر فنی.

بررسی دوباره بازی ایران و امارات نشان می‌دهد که تیم ملی در طول این دیدار نتوانست موقعیت خطرناکی را روی دروازه حریف ایجاد کند. تعداد موقعیت‌های درون محوطه جریمه تیم ملی به تعداد انگشتان یک دست هم نرسید. این عملکرد برابر تیمی که دفاع کند و شکننده‌ای داشت قابل قبول نیست و باید کادر فنی را وادار به تفکر کند.

یکی از بزرگترین نقاط ضعف تیم ملی ایران نداشتن سرعت تیمی و کندی بیش از حد بازیکنان در انتقال توپ خصوصاً در خط میانی است که عملاً به تیم حریف فرصت جاگیری و بستن فضاهای رساندن توپ به مهاجمان را می‌دهد.

مرکز زمین تیم ملی ایران که قلب تیم به شمار می‌رود بسیار کند و سنگین عمل می‌کند و بازیکنان این پست با تعلل و سرحوصله توپ را به گردش در آورد که این در دیدار با تیم‌هایی که سرعت بالایی دارند قطعاً تیم ملی را با مشکل مواجه خواهد کرد.

اسکوچیچ اگر می‌خواهد تیمش در دیدار با کره جنوبی به مشکل نخورد باید تاکتیکی مناسب برای گلزنی در نظر بگیرد و فکری هم به حال سرعت دادن به بازی در مرکز زمین کند تا سردار آزمون و مهدی طارمی با آمادگی بالای بدنی که دارند بتوانند بیشتر در موقعیت گلزنی قرار بگیرند.

تیم ملی بازیکنانی در اختیار دارد که در بهترین دوران فوتبال خود هستند و با هر مربی دیگری هم چنین عملکردی را از خود به نمایش می‌گذاشتند. بنابراین بردهای این تیم را نباید خیلی به حساب اسکوچیچ گذاشت چرا که نقاط ضعفی که مربوط به کادر فنی می‌شود در تیم ملی بسیار بیشتر از نقاط مثبتی است که این تیم دارد.

منبع : مهر