نمی دانم بازیکنان به امیکرون مبتلا شده اند یا نه!

نمی دانم بازیکنان به امیکرون مبتلا شده اند یا نه!

به گزارش خبرنگار مهر، در حالی که قرار بود تیم ملی هندبال مردان ایران صبح فردا دوشنبه تهران را به مقصد رومانی برای حضور در یک تورنمنت تدارکاتی به رومانی ترک کند به دلیل ناخوشی برخی از بازیکنان و احتمال ابتلای آنها به کرونا این سفر لغو شد. همین طور در حالی که قرار بود امروز عصر آخرین جلسه اردوی تیم به همراه یک بازی تدارکاتی در حضور اصحاب رسانه در سالن هندبال تهران برگزار شود به دلیل شرایط بازیکنان لغو گردید و تنها مانوئل فرناندز سرمربی اسپانیایی تیم ملی به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

مانوئل فرناندز در نشست خبری تیم ملی هندبال مردان کشورمان بیان داشت: روز گذشته با تیم ملی عراق یک بازی دوستانه داشتیم و در آن بازی برخی از بازیکنان احساس خوبی نداشتند. بعد از شام دیشب برخی از بازیکنان حالشان خوب نبود و احتمال درگیری آنها با انواع کرونا را دکتر داده است.

وی با بیان اینکه با توجه به اینکه برخی بازیکنان حالشان خوب نیست امروز را استراحت دادیم تا ببینیم چه می‌شود گفت: قرار بود فردا به رومانی برویم و با توجه به قانون آنجا اگر تیم با کرونا درگیر شود تمام تیم تحت قرنطینه قرار بگیرند تصمیم گرفتیم با همه تمهیداتی که در نظر گرفته شده بود این تورنمنت را لغو کنیم.

سرمربی تیم ملی هندبال کشورمان خاطرنشان کرد: این اتفاق خیلی سریع رخ داد و مجبور شدیم که به فدراسیون رومانی بگوییم که نمی‌توانیم برویم. چون با توجه به قوانین آنجا اگر تست بازیکنی مثبت شود باید ۱۵ روز همه تیم قرنطینه شوند.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا این بیماری به بازی با تیم عراق مربوط می‌شود یا خیر؟»، گفت: ارتباطی به مسابقه نداشت، قبل از مسابقه اول الله کرم درگیر شد ما فکر می‌کردیم آنفلوآنزا است اما گویا که این قضیه حادتر بود. سایر بازیکنان هم درگیر شدند. بازیکنان علائم شأن به آنفلوآنزا نزدیک بود اما تاکید شد که تست گرفته شود و در نهایت این شد. دیروز در خلال بازی با عراق چند بازیکن را داشتیم که حال مساعدی نداشتند.

وی در پاسخ به سوال دیگری که «آیا این بیماری امیکرون است؟»، گفت: من دقیقاً نمی‌دانم چه شده است‌. نمی‌دانم که می‌تواند امیکرون را تشخیص داد یا خیر. ما زمانی که الله کرم را به خانه فرستادیم اعلام کرد که خانواده آنها هم درگیر شده‌اند. بازیکنان خیلی حال بدی ندارند. در شرایط سختی نیستند اما تب و بدن درد دارند.

وی اظهار داشت: امروز قرار بود شما سر تمرینات ما باشید اما بازیکنان بیمار شدند و امروز و فردا را به آنها استراحت دادیم اگر شرایط بهتر شود قول می‌دهم که باز هم بازدید رسانه‌ای از اردوی تیم ملی داشته باشیم.

«از بابت لغو رومانی نگرانی ندارید و چه برنامه جایگزینی را در نظر دارید؟» وی در پاسخ به این پرسش هم گفت: برنامه رومانی کنسل شد. برنامه جایگزین داریم و قرار است با عراق و عمان بازی کنیم. با توجه به اینکه عمان در اصفهان است بعد از ظهر هماهنگ کردیم که اگر امکان دارد دو بازی داشته باشیم. برنامه جایگزین برای رومانی همین است که اعلام کردم.

سرمربی تیم پیرامون وضعیت برادران استکی برای حضور در اردوی تیم ملی کشورمان هم بیان کرد: الله‌کرم استکی در این اردو حضور داشت و ایده من این بود در مسابقات رومانی از او استفاده کنیم تا به ریکاوری کامل برسد. نمی‌خواستم تا قبل از این فشار اردویی ۱۰ روزه را تحمل و در رومانی هم مجدداً تحت فشار باشد. بعد از سه روز تمرین در ناحیه زانو درد داشت و خواستم استراحت کند و اعلام کرد حال خوبی ندارد و شرایطی را به من گفت که امیدوارم آنفلوآنزا باشد. سجاد استکی هم در کویت بازی می‌کند. درد جزئی در زانو داشت و به او فرصت دادیم تا ریکاوری کند. مشکلی ندارد و دوم ژانویه به تیم اضافه می‌شود و در کنار ما خواهد بود.

وی در ادامه درباره تمهیدات لازم برای رعایت نکات بهداشتی تاکید کرد: بچه‌ها در هتل آکادمی مستقر هستند هر کدام کوچک‌ترین احساس ناراحتی داشته باشند پیگیری می‌شود و در اتاق خود حضور دارند بچه‌ها همه دوز دوم و تعدادی سه دوز واکسن دریافت کردند باز هم در تلاش هستیم شرایط بهتری را برای آنها فراهم کنیم و به صورت مداوم نکات بهداشتی را یادآوری می‌کنیم. به جز تمرینات در سایر موارد همیشه بچه‌ها از ماسک استفاده می‌کنند.

فرناندز در پایان تصریح کرد: با کرونا باید زندگی کرد، بهترین بازیکن جهان در تیم فرانسه هم دچار کرونا شده است. از مواردی است که کار زیادی از دست ما برنمی‌آید. من فقط امیدوارم که مشکلات کمتری در این رابطه داشته باشیم و از فردا کار خود را بتوانیم ادامه دهیم.

همین طور در حاشیه این نشست ناصر سلیمی سرپرست و آنالیزو تیم ملی هندبال مردان گفت: نکته قابل توجه این است که تست همه بازیکنان منفی شد و هیچ تست مثبتی نداشتیم. اکنون ۷ نفر هستند که آنفلوآنزا دارند. برای این سفر همه هزینه‌ها پرداخت شد، بلیت رفت و برگشت، هزینه نهار و شام و … پرداخت شده اما به خاطر چند مورد آنفلوآنزا این سفر لغو شد.

تیم ملی هندبال مردان خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا در عربستان آماده می‌کند. قرار بود تیم ابتدا راهی رومانی شده و در یک تورنمنت بین المللی شرکت کند. سپس به تهران بازگشته و بعد از چند روز استراحت راهی اسپانیا شود تا در برنامه تدارکاتی دوم خود حاضر شود و در نهایت پس از بازگشت به کشور و چند روز استراحت راهی عربستان شود.

منبع : مهر