نگرانی فرانسوی‌ها از نمایش پرچم فلسطین در بازی پاری‌سن‌ژرمن ـ میلان

نگرانی فرانسوی‌ها از نمایش پرچم فلسطین در بازی پاری‌سن‌ژرمن ـ میلان

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم‌های فوتبال پاری‌سن‌ژرمن و میلان در حالی امشب (چهارشنبه) از ساعت 22:30 به‌وقت تهران در ورزشگاه پارک‌دوپرنس شهر پاریس به مصاف هم می‌روند که مقامات فرانسوی تدابیر امنیتی خاصی را برای این بازی و البته اطراف پارک‌دوپرنس تدارک دیده‌اند. بر اساس گزارش روزنامه «پاریزین» فرانسه؛ مقامات فرانسوی این دیدار را یک بازی با ریسک “درجه سه” در نظر گرفته‌اند و همین باعث شده است تصمیم بگیرند که حضور نیروهای امنیتی را در ورزشگاه و اطراف آن افزایش دهند.

اولتراهای (هواداران دوآتشه) پاری‌سن‌ژرمن به‌طور ویژه زیر ذره‌بین مقامات فرانسوی قرار گرفته‌اند و می‌دانند که با وجود ممنوعیت یوفا برای نمایش نمادهای سیاسی در ورزشگاه‌ها، آنها ممکن است در بازی امشب پرچم‌های فلسطین را روی سکوهای پارک‌دوپرنس به نمایش در بیاورند، کاری که در گذشته انجام داده‌اند. انتظار می‌رود حدود 2 هزار هوادار میلان هم در این دیدار برای حمایت از تیم خود در پایتخت فرانسه حضور پیدا کنند.

مقامات همچنین تصمیم گرفتند به دلیل خطر رویارویی و نزاع بین هواداران دو تیم و همچنین حادثه‌ تروریستی که هفته گذشته در شهر بروکسل در جریان بازی بلژیک و سوئد در مرحله انتخابی یورو 2024 رخ داد که منجر به کشته شدن دو شهروند سوئدی شد، تدابیر امنیتی ویژه‌تری را برای این بازی در نظر بگیرند.

مقامات فرانسوی در گذشته به‌دلیل مشکلاتشان در مدیریت بازی‌های فوتبال مورد انتقاد قرار گرفته‌اند، به‌عنوان مثال می‌توان به هرج‌ومرج پیرامون فینال لیگ قهرمانان در فصل 22 ـ 2021 بین دو تیم رئال مادرید و لیورپول اشاره کرد که تعداد زیادی از هواداران در ورود به ورزشگاه استادو فرانس به مشکل خوردند.

انتهای پیام/+