نیروی مهندسی ارتش اسرائیل در دام مقاومت فلسطین

نیروی مهندسی ارتش اسرائیل در دام مقاومت فلسطین

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، گردان‌های قسام طی بیانیه جدیدی اعلام کرد که مجاهدان این گردان‌ها یک نیروی مهندسی ارتش صهیونیستی را به سمت دامی از پیش طراحی شده کشانده و به محض رسیدن این نیرو به مکان مورد نظر با منفجر کردن بمب ضد نفر، آنها را به قتل رسانده و زخمی کرد.

این عملیات در خیابان جورج در نزدیکی مسجد تابعین در شرق شهر رفح اتفاق افتاده است.

پیش ازاین نیز، سخنگوی ارتش صهیونیستی اعلام کرده بود که ستوان یکم ران یعبیتس ۳۹ ساله از نیروهای تیپ بیسلماخ در انفجاری در محدوده پیرامونی نوار غزه کشته شده است.

ساعاتی پیش نیز، ارتش رژیم صهیونیستی به زخمی شدن ۱۵ نظامی خود در نبردهای دو جبهه شمالی فلسطین اشغالی و نوار غزه طی ۲۴ ساعت اخیر خبر داد و اعلام کرد که ۱۱ نظامی در محورهای مختلف جنگ در نوار غزه زخمی شده‌اند.

همچنین در عملیات مشترک دیگری میان گردان‌های قسام و گروهان‌های قدس، یک دستگاه تانک میرکاوا با راکت ضد زره یاسین ۱۰۵ هدف قرار گرفت و شماری از نیروهای پیاده نظام رژیم صهیونیستی پس از درگیری در اطراف این تانک کشته و یا زخمی شدند.

گردان‌های قسام نیز سه دستگاه تانک «میرکاوا ۴» را هم در شرق شهر جبالیا در شمال نوار غزه با راکت‌های ضد زره یاسین ۱۰۵ هدف حملات خود قرار دادند.

از سوی دیگر، «عامیت هالوی» عضو کنست رژیم صهیونیستی در گفتگو با کانال ۱۴ تلویزیون این رژیم اذعان کرد که همه ۲۴ گردان حماس هنوز در نوار غزه حضور دارند و حتی یک گردان از آنها نابود نشده است.

اذعان این مقام صهیونیست در حالی است که گردان‌های قسام طی در تازه‌ترین عملیات خود از هدف قرار دادن دو دستگاه تانک دیگر ارتش اشغالگر با راکت ضد زره یاسین ۱۰۵ در شرق شهر جبالیا در شمال نوار غزه خبر داد.

این گردان‌ها همچنین اعلام کرد که مرکز فرماندهی و دیده‌بانی اشغالگران را در شرق شهر جبالیا هدف حملات خمپاره‌ای و در عملیات دیگری نیز با مشارکت گردان‌های قدس محل استقرار توپخانه ارتش صهیونیستی را در شرق جبالیا را هدف قرار داده است.

همچنین رسانه‌های رژیم صهیونیستی اذعان کردند که امروز پنج‌شنبه حدود ۲۰۰ موشک امروز از جنوب لبنان به سمت شمال فلسطین اشغالی شلیک شد که یک رکورد از آغاز جنگ به شمار می‌رود.

این رسانه‌ها افزودند در پی حملات موشکی حزب الله، آژیر خطر در شهرک‌های صهیونیست‌نشین کریات شمونه، مرگلیوت، مسکاف عام و کفر گلعادی به صدا درآمد.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی همچنین از شنبده شدن صدای آژیر خطر در شهرک‌های أدمیت، حانیتا، یعرا، متسوفا، شلومی، لیمان، روش هنیکرا و البصة از بیم حملات مشوکی و پهپادی از جنوب لبنان خبر دادند.

شهرک‌های صهیونیست نشین بیت هلل، کفریوفال، المطله، المناره، کریات شمونه و دیشون از مناطق دیگری در شمال فلسطین اشغالی بودند که صدای آژیر ممتد خطر در آنها در پی حملات موشکی و پهپادی از جنوب لبنان به صدا درآمد.

سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی هم اذعان کرد که سه نظامی این رژیم بر اثر حمله با پهپاد انفجاری از جنوب لبنان به شهرک اشغالی «المطله» زخمی شدند که حال یکی از آنها وخیم است.