هدفمان حفظ اسب های اصیل ایران و اسب عرب خوزستان است

هدفمان حفظ اسب های اصیل ایران و اسب عرب خوزستان است

به گزارش خبرگزاری مهر، کارگروه تخصصی مجلس در اداره کل امور مجلس وزارت ورزش و جوانان با حضور سید کریم حسینی نمانده مردم خوزستان در مجلس شورای اسلامی و رضا زندی سرپرست فدراسیون سوارکاری برگزار شد و در این نشست مسایل و موارد در حوزه اسب و سوارکاری مورد بررسی قرار گرفت.

وی در ادامه با بیان اینکه هدف ما گسترش گونه های مختلف اسب اصیل ایرانی است گفت :نژاد خاص اسب خوزستان در کورس ، استقامت ، زیبایی و … حرفهای زیادی برای گفتن دارد که از این ویژگی ها به بهترین شکل بهره برداری کرده ایم‌.

سرپرست فدراسیون سوارکاری در ادامه بحث در آمدزایی این صنعت را مورد توجه قرار داد و با بیان اینکه اسب خوزستان( عرب) در تمام دنیا طرفدارانی دارد، خاطرنشان ساخت :ما به عنوان تولیدکننده اسب درخطه خوزستان ، صادرات آن را به عنوان یک برنامه اولویت دار در دستور کار قرارداده ایم تا انشالله از این صنعت به عنوان یک صنعت درامد زا برای کشور استفاده کنیم .

وی برگزاری رویدادهای مختلف رقابتی در دو بخش ملی وبین المللی در جهت نشاط در میان جامعه سوارکاری کشور ، بهره مندی از نیروهای کارآمددر استانهاو شهرستانها برای رونق بخشی به رشته های زیر مجموعه ورزش سوارکاری، استفاده از علوم دانش بنیان و بهره مندی از آخرین دانش و تکنولوژی علمی در جهت پرورش اسب و حفط گونه های اسب اصیل ایرانی ، حمایت از تولیدات داخلی ، جلوگیری از قاچاق اسب و تعامل با فدراسیونهای بین المللی برای بحث قرنطییه و… را تنها بخشی از اقدامات صورت گرفته اعلام کرد.

در ادامه سید کریم حسینی نماینده مردم خوزستان نیز نیز توضیحاتی را در خصوص اسب اصیل خوزستان بیان کرد در ادامه بحث صادرات و توجه به حفظ و افزایش نژاد اسب اصیل عرب را مورد توجه قرار داد و خاستار تبادل تجاری میان ایران و کشورهای متقاضی از جمله کشورهای اطراف در حوزه اسب و صنعت سوارکاری شد.

وی با اشاره به اشتیاق مردم نسبت به اسب و رشته های ورزشی مرتبط با سوارکاری تصریح کرد: در هیچ رشته ای چنین علاقمندی بین مردم هنگام برگزاری یک مسابقه یارویداد ورزشی نمی بینید و باید از این فرصت استفاده کرد و با توسعه زیر ساختها زمینه رشد همگانی و قهرمانی را در جای جای کشور از جمله جنوب ایران و استان خوزستان مهیا کرد .

سیدکریم حسینی با بیان این نکته که موضوع قرنطینه اسب باید هرچه زودتر مرتفع شود، تاکید کرد: اسب عرب نژادی کاملا ایرانی دارد که می تواند در کنار تبادلات تجاری، در حوزه ورزشی ، زیبایی و علمی از آن بهره گرفته شود.

ضمنا در این نشست سید مومنی مدیر کل دفتر امور مجلس و بنی تمیم مدیر کل ورزش و جوانان استان خوزستان و رییس هیات سوارکاری استان حضور داشتند.