هدف قطعنامه ضد ایرانی شورای حکام امتیازگیری است

هدف قطعنامه ضد ایرانی شورای حکام امتیازگیری است

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله سید احمد خاتمی خطیب نماز جمعه این هفته تهران در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته (۲۰ خرداد ماه) که در محل دانشگاه تهران برگزار شد، هدف از صدور قطعنامه در شورای حکام علیه ایران را گرفتن امتیاز در مذاکرات دانست و خطاب به رژیم صهیونیستی، آمریکا و برخی دیگر از کشورهای اروپایی، اظهار کرد: این انقلاب به کسی باج نمی‌دهد و بر دهن زورگو می‌زند.

وی همچنین با اشاره به ارتحال مبارز قدیمی و یار دیرین امام خمینی (ره)، حجت‌الاسلام سید محمود دعایی، گفت: از این منظر نگاه می‌کنم که مرحوم دعایی پای ثابت نماز جمعه تهران بود. از او پرسیدم راز و رمز این همه مداومت بر نماز جمعه چیست؟ پاسخ داد فضیلت آن که مشخص است، اما من نماز جمعه را یادگار امام و حضور در آن را نوعی بیعت با امام می‌دانم.

وی افزود: رحلت حجت‌الاسلام دعایی را به خانواده ایشان تسلیت می‌گوییم و امید داریم به پاس خدمات ارزشمند او در دوران قربت انقلاب به این نهضت، خداوند اجر جزیل به او عنایت کند.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به حادثه «متروپل» آبادان و قطار مشهد-یزد تصریح کرد: این دو حادثه جگر همه ما را سوزاند. تمام ملت ایران خود را شریک غم بازماندگان می‌دانند، خداوند به خانواده‌های جان‌باختگان صبر و اجر جزیل عنایت کند و به مصدومان شفای عاجل ببخشد.

خاتمی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره حادثه «متروپل» ادامه داد: مقصران این حوادث باید شناسایی شوند و مجازات عبرت‌آموزی برای آن‌ها در نظر گرفته شود تا ما بیش از این شاهد این اتفاقات تلخ نباشیم.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه امروز سالروز شهادت اولین مجتهد شهید انقلاب اسلامی، مرحوم شهید آیت‌الله سید محمدرضا سعیدی است، عنوان کرد: سال ۱۳۴۹ آیت‌الله سعیدی زیر شکنجه به شهادت رسید. اینکه در شرایط و فضای آن روز کسی بگوید «اگر مرا بکشید و خونم را بر زمین بریزید خون من روی زمین می‌گوید خمینی!» خیلی دل و جگر و بصیرت زیادی می‌خواهد.

وی بیان کرد: من در حالات ایشان نکته‌ای دیدم، سال ۱۳۴۵ که هنوز بسیاری از مرزها روشن نبود، او در مقابل لیبرال‌ها موضع داشت، معتقد بود آن‌ها امام را قبول ندارند. تأکید داشت آب ما با کسانی که امام را قبول ندارند به یک جوی نمی‌رود؛ به این می‌گویند بصیرت! شهید سعیدی در اوج خفقان مرید امام و خط‌شناس بود.

خاتمی با اشاره به سرقت اخیر از بانک ملی نیز اظهار کرد: ساعت ۱۱:۴۵ دقیقه امروز، رئیس پلیس تهران تماس گرفت و گفت سارقان صندوق امانات بانک ملی دستگیر شدند و اکثر مبالغ و صندوق‌های سرقت شده، بازگردانده شده است.

خطیب نماز جمعه تهران افزود: از پلیس جمهوری اسلامی کمال تشکر را داریم که به سرعت این موضوع را پیگیری کرد و از دوشنبه که این اتفاق افتاد، ظرف چند روز سارقان را دستگیر کرد. از دستگاه قضا نیز می‌خواهیم اشد مجازات را برای این سارقان خبیث در نظر بگیرند. این سارقان دزد اعتماد مردم هستند و جرم آن‌ها از دزدی معمولی بیشتر است.

در حال تکمیل…

منبع : مهر