هر چه سریع‌تر پیگیری‌های لازم برای استرداد متهم فراری انجام شود

هر چه سریع‌تر پیگیری‌های لازم برای استرداد متهم فراری انجام شود

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار قاسم رضایی در حاشیه بازدید از پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: هر چه داریم همه از آن خداست درست مانند آزادسازی خرمشهر که امام خمینی (ره) فرمودند: خرمشهر را خدا آزاد کرد، در خصوص اجرای موفقیت‌ آمیز عملیات همکاران که طی ۴۸ ساعت از زمان اطلاع پلیس از سرقت منجر به انهدام باند سارقان صندوق امانات بانک ملی شد نیز باید گفت که این موفقیت با اذن خدا و عنایت الهی رخ داده است.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور افزود: به مدیریت مجموعه فاتب از سردار رحیمی و همه همکاران تا کارآگاهان و سایر پلیس‌های مرتبط با این پرونده به پاس تلاش و زحمات بی شائبه‌ای که متحمل شدند و هوشمندانه اقدام کردند خداقوت گفته و از صمیم قلب بابت این موفقیت چشم‌گیر به تک تک همکاران عزیز تبریک عرض می‌کنم که واقعاً این عملکرد شایسته تقدیر و تجلیل است.

وی تصریح کرد: الحمدلله پروردگار متعال عنایت فرمود تا در آستانه ولادت باسعادت امام رضا (ع) و همزمان با دهه کرامت شاهد موفقیت همکاران باشیم.

رضایی تاکید کرد: این موفقیت به طور حتم افتخاری بزرگ محسوب می‌شود که با حکم الهی به دست شما همکاران گرامی رقم خورده است.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور عنوان کرد: در خصوص ادامه رسیدگی به پرونده سارقان صندوق امانات بانک ملی راهکارهایی ارائه شده که منجر به تعیین تکلیف اموال مال باختگان در اسرع وقت شود.

وی تصریح کرد: باید هر چه سریع‌تر نسبت به استرداد متهم گریخته از کشور همسایه پیگیری‌های لازم برای بازگرداندن آن انجام شود.

رضایی یادآور شد: تحویل اموال در اسرع وقت با هماهنگی مرجع قضائی، نماینده پلیس و بانک پس از احراز هویت شکات و مال‌باختگان صورت پذیرد.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور در پاسخ به این سوال که عملکرد پلیس را چطور ارزیابی می‌کنید، گفت: پلیس تکیه گاه مردم است اما پاسخ این سوال را باید از مال باختگان و شکات پرسید که پلیس چطور با مهربانی با آن‌ها رفتار کرده و از سارقان جویا شد که پلیس تا چه حد مقتدر بوده است.

رضایی در پاسخ به این سوال که در جهت تعامل و همکاری پلیس و بانک برای بازگرداندن اموال مسروقه به خسارت‌دیدگان و مال‌باختگان چه پیشنهادی دارید و چه اقدامی صورت گرفته، افزود: با جلساتی که تاکنون انجام و منجر به ارائه صورتجلسه شده در کنار مرجع قضائی که متولی این موضوع است عزیزان بانک با توجه به اینکه امین مردم هستند بایستی در سریع‌ترین زمان ممکن اموال را به صاحبان اصلی آنها بازگردانند و این باعث خرسندی پلیس می‌شود که همه مال باختگان بگویند اموالمان صحیح و سالم به دستمان رسید.

جانشین فرمانده کل انتظامی کشور توصیه کرد: دستگاه‌های ذیربط باید به هشدارهای پلیس توجه بیشتری بکنند تا دیگر شاهد چنین حوادثی نباشیم؛ چرا که اگر به تذکرات و هشدارهای پلیس بیش از این توجه می‌شد به طور حتم چنین اتفاقاتی رخ نمی‌داد.

رضایی در خلال این بازدید به همراه حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور، سردار قنبری رئیس پلیس آگاهی فراجا و سردار رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ از سالن ارزیابی اموال مکشوفه مال باختگان صندوق امانات بانک ملی در پلیس آگاهی تهران بزرگ که با حضور کارشناسان و ارزیابان بانک ملی در حال انجام بود نیز بازدید و در ادامه با سارقان بانک به صورت چهره به چهره دیدار و گفتگو و از نزدیک در جریان روند پرونده و موضوعات مرتبط با آن قرار گرفت و توصیه‌ها و راهکارهایی نیز در خصوص تسریع در روند پیگیری پرونده ارائه کرد.

منبع : مهر