هندبال قهرمانی زنان آسیا| ایران با شکست مقابل چین در رده چهارم ایستاد

هندبال قهرمانی زنان آسیا| ایران با شکست مقابل چین در رده چهارم ایستاد

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون هندبال، تیم هندبال سنگ آهن بافق که به نمایندگی از تیم ملی زنان ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا حضور یافته در مرحله رده‌بندی این مسابقات مقابل چین 39 بر 24 مقابل چین نتیجه واگذار کرد و با کسب سهمیه ارزشمند رقابت‌های قهرمانی جهان و عنوان چهارمی به کار خود در این رویداد پایان داد.

بانوان ایران نیمه نخست این دیدار را با نتیجه 20 بر 11 به تیم چین واگذار کردند.

تیم سنگ آهن بافق که به نمایندگی از تیم ملی زنان ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا حضور یافته بود پیش از این با حضور در میان چهار تیم برتر آسیا سهمیه مسابقات قهرمانی جهان را کسب کرده بود.

مینا وطن‌پرست، هانیه لک، فاطمه مریخ، ملیحه یغمایی‌پور، نوریه عباسی، عطیه شهسواری، مبینا حسن‌نژاد، الناز یحیوی‌پور، راحله اعتمادی پور، محدثه شبانی، مائده عشاقی، حدیثه نوروزی، حانیه کریمی، آرزو کیانی آرا، شهرزاد نصوحی، زهرا فقیهی، ستاره رحمانیان، الناز قاسمی و آرزو محمدی 19 بازیکن تیم سنگ آهن بافق ایران در این مسابقات بودند.

خدیجه قانع و مریم فخری به عنوان مربی، غلامعلی اکبرآبادی به عنوان مدیر فنی، محبوبه دهقان به عنوان سرپرست و اکرم حبیب‌لو به عنوان فیزیوتراپ در مسابقات قهرمانی آسیا همراهی می‌کردند.

تیم هندبال باشگاه فرهنگی ورزشی سنگ آهن بافق یزد به نمایندگی از تیم ملی ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا حضور یافته است.

بانوان هندبالیست ایران در این دوره از رقابت‌ها موفق شدند در مرحله گروهی هند را با نتیجه 43 بر 35 ازبکستان را 35 بر 32 و استرالیا را 43 بر 15 شکست دهند تا با حضور در جمع چهار تیم برتر سهمیه مسابقات قهرمانی جهان را برای دومین بار کسب کنند. هندبالیست‌های ایران در دیدار پایانی مرحله گروهی و در برابر کره جنوبی نتیجه را 41 بر 11 واگذار کرد. بانوان هندبالیست ایران در مرحله نیمه نهایی به مصاف تیم قدرتمند ژاپن رفتند، با نتیجه 43 بر 19 مغلوب شدند و از راهیابی به فینال بازمانده بودند.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم