هندبال قهرمانی زنان آسیا| شکست ایران مقابل کره‌جنوبی

هندبال قهرمانی زنان آسیا| شکست ایران مقابل کره‌جنوبی

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون هندبال، تیم هندبال سنگ‌آهن بافق که به‌نمایندگی از تیم ملی زنان ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا حضور یافته است در چهارمین دیدار خود در این مسابقات مقابل کره جنوبی قدرت بلامنازع هندبال آسیا با نتیجه 41 بر 11 تن به شکست داد.

شاگردان غلامعلی اکبرآبادی نیمه نخست این دیدار را با نتیجه 19 بر 5 به‌سود تیم کره جنوبی به پایان رساندند.

البته این شکست در حضور بانوان ایران در مرحله نیمه‌نهایی مسابقات قهرمانی آسیا تأثیری نداشت و تیم سنگ‌آهن بافق که به‌نمایندگی از تیم ملی زنان ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا حضور یافته است میان چهار تیم برتر آسیا حضور یافت و سهمیه مسابقات قهرمانی جهان را کسب کرد.

بانوان هندبالیست ایران در نخستین دیدار خود نیز موفق شده بودند هند را با نتیجه 43 بر 35 شکست دهند، در دیدار دوم خود مقابل ازبکستان با نتیجه 35 بر 32 به پیروزی رسیدند و در سومین دیدار مقابل استرالیا نیز با نتیجه 43 بر 15 پیروز شدند و برای دومین بار سهمیه حضور در مسابقات قهرمانی آسیا را کسب کردند.

هندبالیست‌های ایران در مرحله نیمه‌نهایی روز جمعه 11 آذر ماه ساعت 13:30 به‌وقت تهران به مصاف تیم ژاپن خواهند رفت.

دیگر دیدار نیمه‌نهایی مسابقات قهرمانی آسیا میان دو تیم کره جنوبی و چین برگزار خواهد شد.

مینا وطن‌پرست، هانیه لک، فاطمه مریخ، ملیحه یغمایی‌پور، نوریه عباسی، عطیه شهسواری، مبینا حسن‌نژاد، الناز یحیوی‌پور، راحله اعتمادی‌پور، محدثه شبانی، مائده عشاقی، حدیثه نوروزی، حانیه کریمی، آرزو کیانی آرا، شهرزاد نصوحی، زهرا فقیهی، ستاره رحمانیان، الناز قاسمی و آرزو محمدی 19 بازیکن تیم سنگ‌آهن بافق ایران در این مسابقات هستند.

خدیجه قانع و مریم فخری به‌عنوان مربی، غلامعلی اکبرآبادی به‌عنوان مدیر فنی، محبوبه دهقان به‌عنوان سرپرست و اکرم حبیب‌لو به‌عنوان فیزیوتراپ تیم را در مسابقات قهرمانی آسیا همراهی می‌کنند.

انتهای پیام/+

منبع : تسنیم