هیچ خانوار ۳ فرزندی از سامانه زمین رایگان حذف نشده است

هیچ خانوار ۳ فرزندی از سامانه زمین رایگان حذف نشده است

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از صدا و سیما، پروانه اصلانی در برنامه زنده میز اقتصاد صدا و سیما، درباره اعطای زمین بر اساس فرم ج به خانوارهای دارای بیش از دو فرزند گفت: بر اساس ماده ۴ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، باید آئین نامه اجرایی در هیئت وزیران تصویب شود که این آئین‌نامه ارسال شده و هم اکنون در دستور کار کمیسیون قرار دارد.

اصلانی خاطرنشان کرد: وزارت راه و شهرسازی در زمان مقرر آئین‌نامه اجرایی را به هیئت وزیران ارسال و حتی قبل از تصویب آئین‌نامه فرایند ساماندهی شناسایی متقاضیان و ثبت نام‌ها را آغاز کرده است.

وی افزود: تا کنون بیش از ۳۰ هزار خانوار دارای بیشتر از ۳ فرزند و حتی ۷ فرزند ثبت نام کرده‌اند.

مدیر کل دفتر اقتصاد مسکن گفت: هماهنگی‌های لازم برای اقدامات اجرایی این قانون در وزارت راه و شهرسازی انجام شده و به محض تصویب آئین نامه فرایند اجرایی طرح آغاز خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه زیرساخت‌های این طرح آماده شده، گفت: در حال حاضر ثبت نام‌ها انجام شده و حتی برای تمامی ثبت نام کنندگان نیز پالایش‌ها انجام گرفته است.

اصلانی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه هنوز فرم ج بررسی نشده، هیچ متقاضی مسکن ثبت نام کننده‌ای نیز از این فرایند حذف نشده است.

گفتنی است تبصره ۳ ماده ۴ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، وزارت راه و شهرسازی را مکلف کرده است با همکاری وزارت جهاد و کشاورزی آئین‌نامه این ماده را حداکثر ۳ ماه پس از لازم‌الاجرا شدن این قانون تهیه و برای تصویب به هیئت وزیران ارسال کند که این آئین‌نامه به وسیله وزارت راه و شهرسازی در موعد مقرر ارسال شده است.

منبع : مهر