واکنش‌های گروه‌های فلسطینی به عملیات شهادت‌طلبانه در «قدس اشغالی»

واکنش‌های گروه‌های فلسطینی به عملیات شهادت‌طلبانه در «قدس اشغالی»

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المیادین، گروه های مختلف فلسطینی امروز یکشنبه به عملیات شهادت طلبانه در قدس اشغالی و درب ورودی مسجدالاقصی واکنش نشان دادند و به تمجید از این عملیات پرداختند.

بر اساس این گزارش، «حازم قاسم» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس امروز یکشنبه به عملیات شهادت‌طلبانه در قدس اشغالی واکنش نشان داد. وی در این خصوص گفت: عملیات شهادت‌طلبانه در ورودی‌های مسجدالاقصی واکنشی طبیعی به اشغالگری رژیم صهیونیستی بود.

این مقام جنبش مقاومت اسلامی حماس در ادامه سخنان خود همچنین تصریح کرد: عملیات‌های شهادت‌طلبانه تا زمان اخراج اشغالگران ادامه می‌یابد. در همین حال، جبهه مردمی برای آزادی فلسطین در بیانیه ای عملیات مذکور را قهرمانانه توصیف و اعلام کرد: تنها گزینه برای ریشه کن کردن صهیونیستها در فلسطین، گزینه مقاومت است.

علاوه بر واکنش سخنگوی حماس، این جنبش مقاومت اسلامی بیانیه ای را نیز در رابطه با حادثه امروز در ورودی مسجدالاقصی صادر و اعلام کرد: عملیات قدس پیامی به دشمن صهیونیستی بود و ضربه‌ای کاری به این رژیم وارد کرد.

جنبش مقاومت اسلامی حماس در ادامه بیانیه خود در این زمینه آورده است: این عملیات‌ها در پاسخ به ادامه هتاکی صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی و تلاش شهرک‌نشینان برای یهودی‌سازی آن ادامه خواهد داشت.

در همین حال، جنبش جهاد اسلامی با صدور بیانیه ای تأکید کرد: عملیات قدس پاسخی طبیعی به تشدید تجاوزات و جنایات شهرک‌نشینان و نظامیان اشغالگر اسرائیلی و ادامه سیاست تخریب خانه‌ها و کوچاندن فلسطینیان به ویژه در قدس بود.

جنبش مقاومت مردمی هم بیانیه ای را در این زمینه صادر و اعلام کرد: زنده باد مجری این عملیات قهرمانانه و تمامی کسانی که در برابر جنایات و زورگویی‌های دشمن صهیونیستی می‌ایستند. ما خواستار تشدید مقاومت علیه اشغالگران اسرائیلی در سرتاسر فلسطین هستیم.

گفتنی است، صبح امروز بخش قدیمی قدس و در نزدیکی یکی از ورودی های مسجدالاقصی تیراندازی صورت گرفت. در جریان این تیراندازی، یک فلسطینی به روی نظامیان صهیونیست آتش گشود. به دنبال این حادثه یک صهیونیست به هلاکت رسید و ۴ تن دیگر از جمله ۳ نظامی زخمی شدند که حال دو تن از آنها وخیم گزارش شده است.

رسانه های عرب زبان اعلام کردند که عامل استشهادی این عملیات که فردی ۴۲ ساله بود، هدف اصابت گلوله نظامیان صهیونیست قرار گرفت و به شهادت رسید. گفتنی است در جریان این عملیات ۲ فلسطینی مشارکت داشتند که یکی از آنها عملیات شناسایی و دیگری عامل اجرایی بوده است. صهیونیستها بلافاصله تمامی ورودیهای مسجدالاقصی و بخش قدیمی قدس را مسدود کردند.

منبع : مهر