واکنش حماس به ادعای دروغین رژیم صهیونیستی

واکنش حماس به ادعای دروغین رژیم صهیونیستی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلسطین الیوم، حازم قاسم سخنگوی جنبش حماس اعلام کرد: تصاویر و اطلاعات منتشر شده توسط ارتش دشمن صهیونیستی که حاکی از وجود سلاح در مناطق غیر نظامی نوار غزه است دروغ محض و فاقد هر گونه ارزش است.

وی افزود: انتشار این گونه تصاویر توسط دشمن صهیونیستی بیانگر بحرانی واقعی است که آنها در برابر نهادهای حقوق بشری و طرف‌های بین المللی با آن مواجه هستند.

سخنگوی حماس تاکید کرد: برخی تصاویر منتشر شده توسط دشمن متعلق به همان اماکنی است که آنها در جریان نبرد شمشیر قدس در سال ۲۰۲۱ مرتکب جنایت علیه غیر نظامیان شدند و هم اکنون طرف‌های حقوقی بین المللی در حال پیگیری ارتکاب جنایات جنگی اتفاق افتاده در این مناطق هستند. ارتش دشمن صهیونیستی از جمله ارتش‌هایی در جهان است که در مناطق مسکونی غیر نظامی تعداد زیادی پایگاه نظامی ایجاد کرده است.

همچنین مومن عزیز عضو دبیرخانه جنبش مجاهدین فلسطین نیز گفت: ادعای اشغالگران درباره وجود سلاح و تونل های مقاومت در مناطق مسکونی دروغی بیش نیست.

اضافه کرد: این ادعای دروغ، بخشی از جنگ روانی دشمن است اما این اقدامات، ملت و مقاومت را از پیمودن مسیر جهاد و مبارزه باز نمی دارد.

وی افزود: این دروغ پردازی ها، نمی تواند نگاه ها را از قهرمانی های ملت فلسطین در غزه، کرانه باختری و قدس منحرف کند.

عزیز نسبت به استفاده از این دروغ ها به عنوان بهانه ای برای تجاوزهای جدید به غزه هشدار داد.

ارتش رژیم صهیونیستی چهارشنبه شب اطلاعاتی را در قالب پویانمایی، نقشه و تصاویر هوایی از غزه منتشر و ادعا کرد که گروه های مقاومت، سلاح و مهمات خود را در مناطق مسکونی ذخیره کرده اند.

رژیم صهیونیستی تصاویر و نقشه هایی نیز منتشر کرد که مسیرهای ادعایی تونل های مقاومت در زیر خیابان ها، بیمارستان ها، مدارس و منازل غزه را نشان می داد.

منبع : مهر