واکنش صدر به کشته‌شدن شیعیان در انفجار کابل

واکنش صدر به کشته‌شدن شیعیان در انفجار کابل

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وبگاه بغداد الیوم، مقتدی صدر رهبر جریان صدر در واکنش به انفجار تروریستی صبح امروز در غرب کابل پایتخت افغانستان که به کشته شدن شماری از شیعیان هزاره منجر شد، از طالبان خواست به مسئولیت های خود در حفظ جان شهروندان افغان پایبند باشد.

وی در بیانیه ای طالبان را به عدم پیگیری عامدانه انفجارهای تروریستی در افغانستان که موجب شهادت شیعیان می شود، متهم کرد و نوشت که اگر هم این اقدام عامدانه نباشد، طالبان در حفاظت از جان افغانی ها قطعا کوتاهی کرده و  انفجارهایی که هم اکنون شیعیان افغان را در معرض خطر قرار داده، ممکن است در آینده اهل سنت افغانستان که پیرو اندیشه های طالبانی نیستند را نیز  شامل شود.

مقتدی صدر ضمن درخواست از جامعه بین المللی برای مداخله در راستای پایان درد و رنج ملت افغانستان، از عربستان سعودی نیز خواسته در تحولات این کشور ورود کرده و مانع وقوع وقایعی نظیر امروز شود.

وی در پایان پیام خود با خانواده قربانیان این حادثه دردناک تروریستی ابراز همدردی کرده است.

گفتنی است صبح امروز یک عامل انتحاری که گفته می شود وابسته به گروه تروریستی داعش بوده، با یورش به یک مرکز آموزشی در غرب کابل ضمن قتل نیروهای حراست وارد محل برگزاری آزمون شده و خودش را در میان جمعیت داوطلبان در حال آزمون، منفجر کرده است.

بنابر آخرین گزارش ها در این انفجار تروریستی تاکنون دستکم ۳۲ نفر کشته و ۴۰ نفر دیگر زخمی شده اند که اکثر آنها از اقلیت شیعیان هزاره بوده اند.

منبع : مهر