واکنش گروه‌های فلسطینی به عقب‌نشینی آنروا دربرابر ادعاهای تل‌آویو

واکنش گروه‌های فلسطینی به عقب‌نشینی آنروا دربرابر ادعاهای تل‌آویو

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رسانه های فلسطینی، گروه‌های فلسطینی طی بیانیه‌ای اظهارات فیلیپ لازارینی کمیسر کل آژانس آنروا وابسته به سازمان ملل که طی آن از فسخ قرارداد با تعدادی از کارکنان این آژانس در غزه با استناد به ادعاهای صهیونیست‌ها مبنی بر دست داشتن این افراد در حوادث و رخدادهای هفتم اکتبر (حمله حماس به اراضی اشغالی) خبر داده بود، را محکوم کردند.

این گروه‌ها تاکید کردند که فسخ قرارداد با کارکنان آنروا بنا بر اطلاعات دروغین دشمن صهیونیستی و عدم تحقیق لازم در این زمینه را محکوم می‌کنیم.

آن‌ها ضمن محکوم کردن تروریستی خواندن مقاومت فلسطینیان در بیانیه لازارینی، تاکید کردند که پرداختن به این مسائل جزو صلاحیت‌های آژانس آنروا نیست و این نهاد از صلاحیت‌های خود و وظیفه دفاع از حقوق آوارگان فلسطینی تا بازگشت به سرزمین و دیار خود تخطی کرده است.

در بیانیه گروه‌های فلسطینی آمده که آنروا باید با کشتار هزاران نفر از مردم غزه توسط اشغالگران اسرائیلی از جمله بیش از ۱۵۰ نفر از کارکنان این آژانس که طبق تصمیمات دیوان دادگستری بین‌المللی به حد نسل‌کشی رسیده، مقابله کند.

گروه‌های فسطینی ضمن هشدار نسبت به تسلیم شدن آنروا در برابر باج‌خواهی کشورها و تبدیل شدن آن به ابزاری در دست این کشورها، خواستار بازنگری فوری این نهاد بین‌المللی در تصمیمات خود و پایبندی به حقوق آوارگان فلسطینی شدند.