ورود دادستانی تهران به ساماندهی وضعیت میدان میوه و تره بار بعثت

ورود دادستانی تهران به ساماندهی وضعیت میدان میوه و تره بار بعثت

به گزارش خبرگزاری مهر، المیرا نقی زاده در حاشیه بازدید از غرفه آبزیان میدان میوه و تره بار بعثت تهران بیان کرد: دادسرای ناحیه ۲۶ تهران در راستای سیاست‌های دستگاه قضائی مبنی بر توجه ویژه به حقوق مصرف کنندگان، ارائه و توزیع مواد غذایی سالم به شهروندان و رعایت مقررات بهداشتی با توجه به شرایط بیماری کرونا و پیگیری حقوق عامه، ساماندهی غرف آبزیان میدان میوه و تره بار بعثت را در دستور کار خود قرار داده است.

وی با اشاره به مطالبات مردمی پیرامون مسائل بهداشتی میدان میوه و تره بار بعثت افزود: حسب گزارش‌های واصله از ادارات متولی و درخواست‌های مردمی مبنی بر ساماندهی وضعیت نامطلوب ارائه خدمات در این غرف، این دادسرا پس از مذاکرات متعدد با متولیان امر از جمله مرکز بهداشت شرق تهران، دستورات لازم را برای ساماندهی مرکز مزبور از حیث رعایت مقررات بهداشت فردی، جمعی، محیط و حرفه‌ای را صادر کرده است.

سرپرست دادسرای ویژه رسیدگی به جرایم پزشکی، دارویی و بهداشتی تهران گفت: بر این اساس در راستای اجرای این دستورات و با پیگیری مرکز بهداشت شرق تهران، اقداماتی از جمله ساماندهی و تعویض کامل لوله کشی آب، فاضلاب، گاز، تابلوهای برق، سنگ کاری و بازسازی کف سالن‌ها، رنگ آمیزی سقف غرف، تخریب و بازسازی دیوار و کف غرفه‌ها انجام شد.

نقی زاده گفت: همچنین در راستای نگهداری صحیح مواد پروتئینی نیز موضوعاتی مطرح که اقدامات خوبی نیز در این رابطه صورت پذیرفت.

معاون دادستان تهران بیان کرد: در حال حاضر وضعیت بهداشتی بسیار مطلوبی در مجموعه مذکور حاکم است که از مرکز بهداشت شرق تهران به لحاظ حساسیت نسبت به سلامت عموم جامعه و ارائه طرح‌های عملیاتی و هماهنگی با سازمان‌های مسئول قدر دانی می‌شود.

منبع : مهر