وزیرخارجه رژیم صهیونیستی ادعای خود را تکرار کرد

وزیرخارجه رژیم صهیونیستی ادعای خود را تکرار کرد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، «یائیر لاپید» وزیر خارجه صهیونیستی در نشست خبری مشترک با آنتونی بلینکن همتای آمریکایی خود در قدس اشغالی مدعی شد: سپاه پاسداران ایران سازمانی تروریستی است و حزب الله لبنان، حوثی های یمن و جهاد اسلامی فلسطین همه سازمان‌ها و گروه‌های تروریستی نیابتی ایران هستند.

وی در ادامه افزود: جهان نمی‌تواند ایران هسته‌ای و گسترش تروریسم توسط ایران را تحمل کند. ما برای متوقف کردن برنامه هسته‌ای ایران هر کاری انجام خواهیم داد. ما با واشگتن درباره برنامه هسته‌ای ایران اختلافاتی داریم. ایران خواهان نابودی اسرائیل است و ما اجازه چنین کاری را نخواهیم داد.

لاپید با اشاره به تحولات اوکراین هم گفت: حمله روسیه به اوکراین را محکوم می‌کنیم و از هر راهی برای کمک به پناهجویان اوکراینی استفاده می‌کنیم.

این اظهارات وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در حالی است که آنتونی بلینکن همتای آمریکایی او در همین نشست خبری گفت: ما متعهد به جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای هستیم و همیشه در رابطه با پرونده هسته‌ای ایران با تل آویو هماهنگیم و توافق داریم که ایران نباید به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند.

منبع : مهر