وضعیت ترافیکی پایتخت در دومین روز کنکور/توصیه پلیس به شهروندان

وضعیت ترافیکی پایتخت در دومین روز کنکور/توصیه پلیس به شهروندان

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ علی اصغر شریفی اظهار داشت: توصیه همیشگی پلیس راهور در روزها و معابر خلوت، حرکت با سرعت مقرره است که رانندگان می‌بایست از سرعت و سبقت در معابر خلوت شهر تهران خودداری نمایند.

وی افزود: با دیدن خلوتی معابر برخی رانندگان ممکن است سرعت خودروی خود را بالا برده و باعث حادثه شوند که به همین منظور تیم‌های پلیس راهور تهران بزرگ در تمامی تقاطع‌ها و معابر و میادین شهر تهران بمنظور کنترل سرعت‌ها و سبقت‌ها و حضور دارند.

سرهنگ شریفی با اشاره به وضعیت ترافیکی معابر شهری و بزرگراهی تهران، در روز پنج‌شنبه نهم تیر ماه ۱۴۰۱ گفت: بار ترافیکی پایتخت در تمام معابر اصلی و بزرگراهی روان گزارش می‌شود که در برخی از محل‌های آزمون کنکور سراسری مانند دانشگاه مدرس در بزرگراه چمران – جلال، دانشگاه شهید بهشتی در ولنجک، دانشگاه امام صادق (ع) در بزرگراه چمران – پل مدیریت، دانشگاه امیر کبیر زیر پل حافظ، دانشگاه علوم و تحقیقات در حصارک – میدان دانشگاه و دانشگاه شریف در خیابان آزادی، به دلیل حضور و مراجعه داوطلبین و خانواده‌های ایشان ترافیک مقطعی در حال شکل گیری است.

وی ادامه داد: در مابقی بزرگراه‌ها و معابر شهر تهران از ابتدای صبح بار ترافیکی خاصی مشاهده نگردید و رفت و آمد خودروها به سهولت انجام پذیرفت و ترافیک روانی را شاهد بودیم.

سرهنگ شریفی اضافه کرد: پنج شنبه است و روز خلوتی معابر وبا این موضوع ممکن است برخی رانندگان سرعت خودروی خود را بالا برده و از خلوتی سطح شهر جهت زودتر رسیدن و یا انجام حرکات نمایشی و لایی کشی بخواهند بهره ببرند که به این دسته از رانندگان توصیه می‌گردد فریب خلوتی معابر را نخورند چرا که همیشه حادثه در کمین است و سرعت‌های بالا همیشه خطر ساز و خطر آفرین می‌باشند پس با رعایت قانون با سرعت مقرره در سطح شهر تهران تردد نمائید.

وی به داوطلبین و خانواده‌های ایشان توصیه داشت: قبل از شروع آزمون در موعد مقرر حتماً مدیریت سفر داشته باشند و کمی زودتر به محل آزمون رسیده تا بتوانند جای پارک مناسبی پیدا کرده و از استرس و نگرانی تردد خود بکاهند.

منبع : مهر