پاکو خمز احساسی است/نظیر تراکتور را کسی در ایران بازی نمی‌کند

پاکو خمز احساسی است/نظیر تراکتور را کسی در ایران بازی نمی‌کند

به گزارش رسانه رسمی باشگاه تراکتور، محمدرضا زنوزی امشب چهارشنبه ۲۹ آذرماه در نشست صمیمی با اعضای تیم، اظهار داشت: آقای «پاکو خمز» فرد احساسی است که تعهد و تعصب خاصی به مسئولیتش دارد. ما در این یک سال توانستیم دل همدیگر را به دست آوریم و اکنون ایشان سوای مسائل فوتبالی، یکی از دوست‌های نزدیک من است. او نه به خاطر قرارداد، بلکه به صورت دلی تیم را هدایت می‌کند.

وی ادامه داد: پیشاپیش کریسمس و فرا رسیدن سال نو میلادی را خدمت اعضای کادرفنی و آقایان ریکاردو آلوز، گوستاوو واگنین و آلوارو خیمنز تبریک می‌گویم و از آنان بابت برنامه‌ریزی لیگ ایران عذرخواهی می‌کنم؛ چرا که نتوانستند در این روزها کنار خانواده‌هایشان باشند. امیدوارم فدراسیون فوتبال در برنامه فصل آینده به مربیان و بازیکنان خارجی شاغل در فوتبال کشورمان نگاه ویژه‌ای داشته باشد تا لیگ برتر در آستانه سال نو میلادی تعطیل شود.

مالک باشگاه تراکتور با اشاره به نتایج هفته‌های اخیر تیم، بیان کرد: از تمامی اعضای تیم بابت زحمات ارزنده و نتایج هفته‌های اخیر تشکر می‌کنم. ما در دیدار برابر پیکان ۱۰ نفره بودیم و رقیب ۱۲ نفره! من تاکنون چنین داوری یکطرفه‌ای ندیده بودم. داور پس از گل دوم ما فهمید که کار تمام شده و دستش دیگر به جایی بند نیست. از دوست عزیزم آقای تاج و همچنین آقای ممبینی می‌خواهم که به این موضوع رسیدگی کنند. آقای افشاریان دو روز مانده به بازی چرا داور را عوض کرده‌اید؟ امیدوارم عزیزان در چینش داوران بازی‌های تراکتور وسواس بیشتری داشته باشند و از داوران اهل تهران و اصفهان که تیم‌های این شهرها رقبای مستقیم ما محسوب می‌شوند، استفاده نکنند.

وی با بیان اینکه بازیکنان تراکتور مقابل پیکان شاهکار کردند، اظهار داشت: از شجاع خلیل‌زاده و ریکاردو آلوز به‌عنوان دو کاپیتان تیم، همین طور از سایر اعضای تیم بابت تلاش فراوان در دیدار اخیر تشکر می‌کنم. تراکتور استحقاق رتبه‌های بالاتری را دارد. تیم پاکو خمز نوعی فوتبال مالکانه بازی می‌کند که نظیر آن را در فوتبال ایران ندیده‌ایم. ما حتی در دیدارهایی که نتیجه را واگذار کرده‌ایم هم از نظر آمار مالکیت توپ و موقعیت گلزنی عملکرد بهتری از تیم برنده داشتیم.

زنوزی با تمجید از نگاه ویژه خمز به بازیکنان جوان، گفت: ایشان اکثر بازی‌های تیم‌های پایه باشگاه را از نزدیک تماشا می‌کند و اخیراً بازیکنانی هم به تیم بزرگسالان اضافه کرده که چنین توجهی به بازیکنان جوان، برای من بسیار با ارزش و حائز اهمیت است. خوشحالم بازیکن جوانی همچون سعید کریم‌آذر عملکرد خوبی به نمایش گذاشته و معتقدم سایر بازیکنان جوان هم می‌توانند پیشرفت کنند. چه بسا بازیکنان تیم‌های پایه می‌توانند در سال‌های آتی ملی‌پوش شوند.

وی با اشاره به ۲۵ سال باشگاه‌داری گفت: فلسفه تراکتور با تمامی تیم‌ها متفاوت بوده و یکی از سه باشگاه بزرگ ایران است، البته شرایط تراکتور متفاوت‌تر از آن دو تیم است؛ چرا که هواداران متعصب داریم که در سرما و گرما به تیم‌شان کمک می‌کنند. امیدوارم با حمایت‌های هواداران بزرگ تراکتور بتوانیم نتایج خوبی را رقم زده و افتخارات بزرگی را به دست آوریم.

زنوزی ادامه داد: گاهاً افراد اندکی یکسری کارها علیه تیم انجام می‌دهند و منتظر هستند تا تیم نتیجه نگیرد و هجمه را شروع کنند. بهتر است آنان هم با تغییر رویه، به جمع هواداران متعصب بازگردند و در هر صورت پشتیبان تیم باشند.

وی خاطرنشان کرد: ما یک سال به خاطر بدهی‌های باشگاه، تیم متوسط راهی مسابقات کردیم؛ اما بلافاصله پس از پرداخت تمامی بدهی‌ها، تیم خوب آماده کردیم. پارسال آقای بردیف را آورده بودیم که به خاطر مشکلاتش در کشور روسیه از جمع ما جدا شد. سپس آقای خمز با تجربه مربیگری در سطح اول دنیا، مسئولیت تراکتور را برعهده گرفت و اکنون تیم بسیار خوبی داریم. معتقدم با اضافه کردن چند بازیکن خوب در نیم فصل، نهایتاً دو بازیکن دیگر برای سال جدید اضافه کنیم و دیگر نیازی به ایجاد تغییرات زیاد نخواهیم داشت.