پایان تورنمنت چهارجانبه جودو روسیه/دیدار میراسماعیلی با همتای روس

پایان تورنمنت چهارجانبه جودو روسیه/دیدار میراسماعیلی با همتای روس

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون جودو، مسابقات چهارجانبه سن پترزبورگ با حضور تیم‌های ملی روسیه، صربستان و ایران شب گذشته (جمعه ۲۷ خردادماه) برگزار شد و ملی پوشان کشورمان برای آماده سازی جهت حضور در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی پس از سه سال تعلیق یک بار دیگر با تیم‌های سرشناس و فنی روسیه و صربستان در دنیای جودو مبارزه کردند.

نشست عمومی مجمع بین المللی اقتصادی سن‌پترزبورگ روز گذشته (جمعه ۲۷ خردادماه) با حضور ولادیمیر پوتین” رئیس جمهوری روسیه برگزار شد و به همین مناسبت، دیدار چهارجانبه جودو سن پترزبورگ نیز در حاشیه برگزاری این مجمع بین المللی برگزار شد. تیم ملی جودو ایران، صربستان و تیم ملی اصلی جودو روسیه به همراه تیم “ب” در این مسابقه به مصاف هم رفتند.

جودوکارهای کشورمان در حضور وزیر ورزش، مسئولان فدراسیون جودو، قهرمانان المپیک و جهان روسیه به مبارزه با جودوکاران روسیه و صربستان پرداختند. در نخستین دیدار تیم ملی روسیه مقابل تیم ملی جودو ایران با نتیجه ۴ بر ۲ به برتری دست یافت و در دومین مبارزه نیز ملی پوشان کشورمان مقابل صربستان با نتیجه بسیار نزدیک ۳ بر ۲ به کار خود پایان دادند.

در حاشیه برگزاری این دیدار، آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو کشورمان با وزیر ورزش کشور روسیه دیدار و گفت وگو کرد.

میراسماعیلی در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از دعوت تیم ملی جودو ایران به مسابقات سن پترزبورگ و میزبانی خوب فدراسیون جودو این کشور از «اولگ ماتیتسین» وزیر ورزش روسیه خواست تا فضای ارتباط این دو فدراسیون بیش از این به دیگر نزدیک تر باشد تا همکاری‌های دو جانبه بیش از این ادامه داشته باشد.

وزیر ورزش روسیه نیز این قول را داد تا به فدراسیون جودو روسیه تاکید کند تا همکاری‌های دو جانبه فدراسیون جودو ایران و روسیه عمیق‌تر از گذشته باشد.

منبع : مهر