پایان راه باند سارقان محتویات خودرو/کشف ۲۸ کیلو تریاک

پایان راه باند سارقان محتویات خودرو/کشف ۲۸ کیلو تریاک

به گزارش خبرنگار مهر، کلانشهر تهران بستر حوادث و جرایم مختلفی است. هر روز تماس‌های زیادی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران گرفته می‌شود که بسیاری از آنها عملیاتی شده و منجر به دستگیری مجرم یا مجرمانی می‌شود.

از این پس در این بسته خبری به گوشه‌ای از مأموریت‌ها، حوادث و جرایم می‌پردازیم.

دستگیری سارق موتورسیکلت در طرح‌های نوروزی

رئیس کلانتری سلیمانیه از دستگیری سارق موتورسیکلت و کشف موتورسیکلت سرقتی در این محله خبر داد.

سرهنگ احمد گودرزی در تشریح این خبر بیان داشت: تیم عملیات کلانتری سلیمانیه حین گشت زنی ویژه در ایام نوروز جهت پیشگیری از سرقت به موتورسیکلتی با پلاک مخدوش که راکب آن صورت خود را پوشانده بود مشکوک می‌شوند.

وی با بیان اینکه مأموران جهت بررسی موتورسیکلت وارد عمل می‌شوند افزود: راکب موتورسیکلت با روئیت مأموران اقدام به فرار می‌کند که در یک عملیات منسجم پلیسی و اجرای طرح مهار موتورسیکلت متوقف و متهم دستگیر می‌شود که در بررسی اولیه مشخص شد موتورسیکلت سرقتی است.

رئیس کلانتری سلیمانیه تصریح کرد: متهم ۳۸ ساله در تحقیقات اولیه پلیسی به بزه انتسابی و سرقت موتورسیکلت در ۲ روز گذشته از غرب تهران معترف شد که مال باخته شناسایی و به کلانتری دعوت شد.

سرهنگ گودرزی با اشاره به سوابق سرقت و تحمل حبس متهم در زندان خاطر نشان کرد: تحقیقات بیشتر جهت کشف جرایم احتمالی متهم ادامه دارد.

پایان راه باند سارقان محتویات خودرو

جانشین پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری اعضای باند سارقان محتویات خودرو و کشف ۴۰ قلم اموال سرقتی خبر داد.

سرهنگ محمد قاسم طرهانی در تشریح این خبر بیان داشت: عملیات کلانتری فرجام حین گشت زنی در محله فرجام به یک دستگاه خودرو تیبا با ۳ سرنشین مشکوک می‌شوند.

وی با بیان اینکه مأموران جهت بررسی بیشتر وارد عمل شده و به خودرو مراجعه که متهمان به محض روئیت مأموران با سرعت به صورت خلاف جهت متواری می‌شوند افزود: در یک تعقیب و گریز و عملیات ضربتی، خودرو متهمان متوقف در ابتدا متهمان از خودرو پیاده و فرار می‌کنند و ۲ تن از متهمان در محل دستگیر و متهم دیگر وارد یک انبار می‌شود.

جانشین پلیس پیشگیری به دستگیری متهم در داخل اخبار اشاره کرد و ادامه داد: مأموران در بررسی انباری که متهم دستگیر شده تعداد ۴۰ قلم انواع اموال سرقتی محتویات خودرو کشف و مشخص شد این مکان محل نگهداری اموال مسروقه متهمان است.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهم چهارم از محل متواری شد، گفت: هر ۳ متهم دستگیر شده به سرقت محتویات خودرو با همکاری یکدیگر معترف شد.

وی ادامه داد: دستگیری متهم متواری در دستور کار قرار دارد و تا کنون ۵ تن از مال باختگان شناسایی شدند.

سرهنگ طرهانی در پایان با بیان اینکه کارشناسان ارزش اموال مکشوفه را یک میلیارد ریال اعلام کردند خاطر نشان کرد: تحقیقات بیشتر جهت کشف جرایم احتمالی متهمان با توجه به سرقت‌های روزهای گذشته ادامه دارد.

سارقان منزل محله مجیدیه در دام پلیس

سرکلانتر چهارم پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری ۲ سارق منزل محله مجیدیه خبر داد و گفت: متهمان در گشت زنی طرح‌های نوروزی شناسایی و بازداشت شدند.

سرهنگ اردشیر نادری در تشریح این خبر بیان داشت: عملیات کلانتری ۱۹۰ مجیدیه حین گشت زنی ویژه در ایام نوروز جهت پیشگیری از سرقت در محله مجیدیه به راننده و سرنشین یک دستگاه خودرو سواری تیبا در حال حرکت که پلاک آن نیز ناخوانا بوده مشکوک می‌شوند.

وی با بیان اینکه مأموران برای بررسی بیشتر وارد عمل شده و خودرو را متوقف می‌کنند افزود: به محض توقف خودرو راننده خودرو دستگیر ولی سرنشین به صورت پیاده اقدام به فرار می‌کنند که در تعقیب و گریز با درایت مأموران متهم دستگیر می‌شود و در بازرسی اولیه از داخل خودرو تعدادی اموال سرقتی اعم از ۲ قبضه سلاح سرد، تعداد ۸ دستگاه تلفن همراه سرقتی در مدل‌های مختلف – یک دستگاه تبلت، ۲ دستگاه باند و یک آمپلی فایر متفرقه، ۳ عدد توپی زن درب منزل جهت سرقت منزل، یک دستگاه دریل، یک عدد سیم چین و ۳۱ عدد کلیدهای منزل مختلف تغییر شکل داده شده و دستکاری شده کشف شد.

سرکلانتر چهارم پلیس پیشگیری تهران تصریح کرد: متهمان ۳۴ و ۲۴ ساله در تحقیقات اولیه پلیسی به بزه انتسابی و سرقت منزل در شرق تهران و محله مجیدیه معترف شدند که مال باختگان شناسایی و به کلانتری دعوت شدند که کارشناسان ارزش اموال کشف شده را بیش از ۸۰۰ میلیون ریال محاسبه کردند.

سرهنگ نادری با اشاره به سوابق سرقت و تحمل حبس متهمان در زندان بیان کرد: تحقیقات بیشتر جهت کشف جرایم احتمالی متهمان با توجه به سرقت‌های روزهای گذشته ادامه دارد.

کشف انبار بزرگ دپوی کالای قاچاق در تهران

جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ از کشف یک میلیون و ۸۸ هزار و ۴۶۰ لوازم الکتریکی قاچاق به ارزش ۳۰۰ میلیارد ریال از یک انبار در جنوب تهران خبر داد.

سردار حمید هداوند گفت: مأموران پایگاه جنوب پلیس امنیت اقتصادی تهران با اشرافیت و رصد هوشمندانه خود از دپوی تعداد زیادی لوازم الکتریکی قاچاق در انباری در محدوده خیابان ” فداییان اسلام” مطلع و بلافاصله موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: در این عملیات مأموران این پلیس پس از انجام تحقیقات تخصصی و کسب اطلاعات لازم طی هماهنگی با مرجع قضائی از این انبار بازدید و یک میلیون و ۸۸ هزار و ۴۶۰ لوازم الکتریکی قاچاق فاقد بارنامه و مجوزهای قانونی کشف کردند.

جانشین فرماندهی انتظامی تهران بزرگ، ارزش اموال مکشوفه از این انبار را برابر ارزیابی کارشناسان مربوطه ۳۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و اظهار داشت: در این راستا یک نفر شناسایی و به همراه پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

کشف ۲۸ کیلو تریاک از مخفیگاه سوداگر مرگ

جانشین پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت از دستگیری یک سوداگر مرگ با کشف ۲۸ کیلو مواد افیونی از نوع تریاک خبر داد.

سرهنگ حسین باباپور گفت: با کسب خبری مبنی بر فعالیت گسترده فردی سابقه دار در امر تهیه و توزیع مواد افیونی در محدوده جنوب تهران تیمی از مأموران پایگاه هفتم پلیس مبارزه با مواد مخدر برای بررسی موضوع وارد عمل شدند.

وی افزود: مأموران این فرماندهی پس از شناسایی این فرد مخفیگاهش را به صورت نامحسوس تحت نظر گرفتند.

جانشین پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران ادامه داد: پس از چندین روز تحقیقات سرانجام با اطمینان از نگهداری مواد افیونی در مخفیگاهش با هماهنگی مقام قضائی در عملیاتی ضربتی متهم را در مخفیگاهش دستگیر کردند.

سرهنگ باباپور تصریح کرد: در بازرسی از مخفیگاهش این متهم مقدار ۲۸ کیلو گرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف و متهم پس از بازجویی‌های به دادسرا معرفی شد.

منبع : مهر