پایان قرن برای استقلال خوش بود/ پرسپولیس حق شکایت از دانشگر ندارد

پایان قرن برای استقلال خوش بود/ پرسپولیس حق شکایت از دانشگر ندارد

به گزارش خبرنگار مهر، افشین حاجی پور پیشکسوت تیم استقلال به تحلیل مسائل مربوط به استقلال پرداخت و عنوان داشت: سال ۱۴۰۰ برای استقلال خوب بود و خیلی خوب به پایان رسید تا پایان قرن برای این تیم خوب باشد. استقلال بعد از سال‌ها که به دلایل مختلفی که بارها عنوان شده و نمی‌خواهم در ایام نوروز با یادآوری آن کام هواداران را تلخ کنم در این چند سال اخیر نتوانست شایستگی‌هایش را نشان دهد و خوشبختانه حالا این تیم بار دیگر به روزهای خوب خود بازگشته و امیدوارم همانطور که پیش بینی می‌شود در پایان این فصل جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

حیف از تنش های کنار خط در دربی

کارشناس فوتبال گفت: بی اغراق می‌گویم آخرین دربی قرن یکی از جذاب ترین دربی‌هایی بود که من دیدم و فقط افسوس که یکسری صحنه‌های زشت لب خط از زیبایی‌های فنی این بازی کاست. در حالی که بازیکنان درون زمین بدون کوچک‌ترین تنشی تنها به ارائه یک بازی جذاب مشغول بودند، حیف بود تنش‌های کنار خط این بازی را تحت تاثیر بگذارد.

پیشکسوت استقلال تاکید کرد: به شخصه از یحیی گل محمدی انتظار چنین رفتاری را نداشتم. خیلی دوست دارم الان که آرامش خود را به دست آورده درباره رفتارهای آن لحظاتش صحبت کند و ما ببینیم که آیا به اشتباهش پی برده یا خیر.

شکایت از دانشگر؟

حاجی پور با اشاره به شکایت پرسپولیس از محمد دانشگر مدافع استقلال گفت: هنوز از یاد نبرده ام شادی گل عیسی آل کثیر در دربی را و البته بدتر از شادی عیسی، حمایت باشگاه پرسپولیس از آن حرکت بود. اگر باشگاه پرسپولیس آن روز به جای حمایت از حرکت زشت آل کثیر از جامعه باشگاه استقلال عذرخواهی می‌کرد، امروز حق اعتراض و شکایت داشت. اما مسئولان این باشگاه چطور از حرکتی که روزی خودشان آن را تایید کردند قصد شکایت دارند؟

پیشکسوت استقلال یادآور شد: ما می‌دانیم قوانین برای پرسپولیس با سایر تیم‌ها فرق دارد اما دیگر نه تا این حد و نه به این میزان تابلو. من حرکت دانشگر را تایید نمی‌کنم اما این حرکت او مصداق بارز ضرب‌المثل «چیزی که عوض داره، گله نداره» بود و پرسپولیسی‌ها که خود ابداع کننده این رفتار بودند امروز حق اعتراض و شکایت ندارند.

پایان قرن برای استقلال خوش بود/ پرسپولیس حق شکایت از دانشگر ندارد

ظلم فوتبالی به دو بازیکن استقلال

حاجی پور با اشاره به شرایط سیاوش یزدانی و محمد حسین مرادمند گفت: هیچکس منکر اینکه این دو بازیکن باید به خدمت سربازی بروند نیست. اما از نظر فوتبالی در حق این دو بازیکن ظلم شد و باعث شد فوتبال آنها عقب بیفتد. یزدانی بهترین مدافع ایران بود و از ارکان خط دفاعی مستحکم استقلال. اما امروز او را به جایی رساندند که حتی در تیم لیگ یکی هم در لیست بازی قرار نمی‌گیرد.

وی ادامه داد: یزدانی می‌توانست یکی از بازیکنان خط دفاعی تیم ملی در جام جهانی قطر باشد اما این فرصت و این موقعیت از او گرفته شد، بدون آنکه به سرنوشت این بازیکن و زحماتی که سال‌ها کشیده بود فکر شود. مرادمند و یزدانی می‌توانستند مثل خیلی‌های دیگر فقط یکی دو ماه دیرتر به خدمت اعزام شوند. متاسفانه امروز بازیکنانی که فرسنگ‌ها از یزدانی ضعیف‌تر هستند به تیم ملی دعوت می‌شوند تا خیلی شائبه‌های موجود پیرامون تیم ملی پررنگ‌تر شود.

انتخاب های عجیب در تیم ملی

ملی پوش اسبق فوتبال تاکید کرد: فقط در خط دفاعی نیست و اگر خط به خط بررسی کنیم بازیکنانی که دعوت آنها به تیم ملی شائبه دارد کم نیستند. چرا بازیکنی که در تیم خودش ذخیره است و بازی به او نمی‌رسد به تیم ملی دعوت می‌شود؟ آنهایی که لیست تیم ملی را تعیین می‌کنند باید پاسخگوی این سئوالات باشند.

حاجی پور یادآور شد: از این مهم‌تر من درباره دعوت نشدن حردانی سئوال دارم. حردانی مدت‌های زیادی بود یکی از مدعوین به تیم ملی بود اما حالا که در استقلال می‌درخشد نادیده گرفته می‌شود. جرم حردانی چیست که از حضور در تیم ملی محروم می‌شود؟

آرزوی نوروزی

پیشکسوت فوتبال در خصوص آرزوی خود در ایام نوروز گفت: برای مردم خوب و نازنین کشورم آرزوی بهترین‌ها را می‌کنم. می‌دانم که مردم شریف ایران شایسته بهترین‌ها هستند و امیدوارم از همین امروز اتفاقات خوب برای آنها به وقوع بپیوندد.در سالهای اخیر مردم نجیب و شریف ایران مشکلات معیشتی داشتند که ریشه‌یابی آن کار و تخصص من و امثال من نیست. ما هم این مشکلات را احساس و درک کردیم و امیدوارم مسئولان کشور عزیزمان برای ریشه کن کردن این مشکلات تمام تلاش خود را بکنند.

حاجی پور افزود: همچنین به عنوان یک خوزستانی دعا می‌کنم که این استان ثروتمند و در عین حال محروم نیز به روزهای آبادانی نزدیک شود و از مسئولان می‌خواهم عنایت ویژه‌ای به این استان داشته باشند. حق مردم نجیب خوزستان خیلی بیشتر از این است. ما مردمی هستیم که در طول تاریخ پای کشورمان ایستاده‌ایم و امیدوارم با سیاست‌های طلایی که از سوی دولت محترم آقای رییسی دیده‌ایم این استان هم محروم زدایی شود.

تشکر از پلیس راه و نیروهای امدادی و خدماتی

بازیکن پیشین استقلال در پایان گفت: در ایام نوروز ضمن ابراز تشکر شخصی خودم از کادر درمان که بیش از دو سال فداکارانه به خدمت رسانی به بیماران مبتلا به کرونا پرداختند، به کلیه نیروهای امدادی و پلیس محترم راه بابت تلاش بی وقفه و شبانه روزی شان در ایام نوروز خسته نباشید گفته و از آنها هم تشکر می‌کنم. در ایامی که همه مردم به فکر تعطیلات، مسافرت و تفریح هستند پلیس راه و نیروهای خدماتی و امدادرسان باید آماده‌باش باشند و به ما مردم خدمت رسانی کنند که این بسیار با ارزش است و به نوبه خودم از آنها تشکر می‌کنم.

منبع : مهر