پایان کار شمشیربازان ایران در جام جهانی فرانسه با حذف پاکدامن

پایان کار شمشیربازان ایران در جام جهانی فرانسه با حذف پاکدامن

به گزارش خبرنگار مهر، در چارچوب رقابت‌های شمشیربازی گرندپری فرانسه و در مرحله یک چهارم نهایی این رقابت‌ها، علی پاکدامن امروز به مصاف «پاتریس» از کشور میزبان رفت و برابر این شمشیرباز با نتیجه ۱۵ به ۱۰ شکست خورد و از صعود به نیمه نهایی بازماند.

پاکدامن به دلیل حضور در جمع شانزده بازیکن برتر رنکینگ جهانی شمشیربازی، بدون دیدارهای مقدماتی وارد جدول اصلی و ۶۴ نفره مسابقات شد. او در مرحله یک سی و دوم مقابل «مارتینز» فرانسوی پیروز شد سپس نماینده مجارستان را در مرحله یک شانزدهم شکست داد. در ادامه هم حریفی دیگر از فرانسه را در جدول یک هشتم شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت.

علی پاکدامن اما با شکست برابر سومین حریف فرانسوی اش در گرند پری فرانسه از صعود به مرحله نیمه نهایی بازماند و با کسب جایگاه هفتم به کار خود پایان داد.

محمد رهبری دیگر نماینده ایران در گرند پرس فرانسه بود که با انجام اولین دیدار در جدول اصلی از دور رقابت‌ها کنار رفت. وی پس از صعود از مرحله مقدماتی، در مرحله یک سی و دوم مقابل شمشیرباز مصری شکست خورد و با کسب جایگاه ۴۲ به کار خود پایان داد.

محمد فتوحی، فرزاد باهر ارسباران و نیما زاهدی دیگر نمایندگان ایران در این رقابت‌ها بودند که از جدول مقدماتی صعود نکردند. فتوحی در مرحله مقدماتی نتیجه ۳ دیدار از ۶ دیدار خود را واگذار کرد. باهر ارسباران و زاهدی هم هر یک در دو دیدار از مجموع ۶ دیدار خود شکست خوردند و حذف شدند.

در رده بندی نهایی مسابقات گرند پری فرانسه، فتوحی در رده ۹۱ ایستاد. باهر ارسباران جایگاه ۱۰۰ را به خود اختصاص داد و زاهدی در جایگاه ۱۰۵ قرار گرفت.

تیم ملی شمشیربازی ایران با هدایت امین قربانی در مسابقات گرند پری فرانسه شرکت کرده است.