پرستاری از سالمند در تهران

پرستاری از سالمند در تهران

پرستاری از سالمند در تهران  فقط مراقبت از او نیست. حفظ سلامت و افزایش عمر، بهبود کیفیت آن، حفظ روابط نزدیک، ایجاد آسایش روانی – سازمان مراقبت به این جنبه ها و سایر جنبه ها مربوط می شود. برای بستگانی که مشغول کار، تربیت فرزندان، امور خود هستند، یافتن زمانی برای نظارت مداوم و ارتباط با یک فرد مسن، پیروی از توصیه های پزشک، اقدامات پیشگیرانه، سازماندهی فعالیت های اوقات فراغت و غیره دشوار است. به این دلایل و دلایل دیگر، آنها باید تصمیم بگیرند که کدام بهتر است: سازماندهی پرستاری از سالمند در تهران یا بیمارستان؟ هر دو گزینه مزایایی دارند.

اقدامات درمانی و پیشگیرانه پرستاری از سالمند در تهران

حجم آنها به سن و وضعیت سلامتی فرد مسن، وجود بیماری های مزمن، قرار ملاقات های پزشک معالج بستگی دارد. چنین فعالیت هایی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • مصرف داروها، تزریق دوره؛
  • ماساژ منظم (برای افراد مبتلا به مشکلات سیستم اسکلتی عضلانی، بیماران بستری پس از حملات قلبی، سکته مغزی و غیره)؛
  • فیزیوتراپی این به عنوان یک اقدام کلی برای تقویت یا توانبخشی تجویز می شود.
  • فیزیوتراپی . سلامت عمومی را بهبود می بخشد، توانبخشی را تسریع می کند، پیشگیری از عود و تشدید بیماری های مزمن را فراهم می کند.
  • تشخیص منظم، نظارت بر فشار خون، نبض، ادرار، خون و غیره.

بسیاری از روش های درمانی را می توان در خانه انجام داد، اگر بستگان برای این کار وقت داشته باشند، حداقل مهارت در ارائه مراقبت های پزشکی دارند. گزینه دیگر خدمات یک پرستار حامی است، پرستاری که از انجام قرارهای مربوط به تشخیص، توانبخشی و پیشگیری اطمینان حاصل می کند. در صورت عدم سلامتی، پس از بیماری های شدید، با حجم زیادی از نسخه ها، بهتر است اقدامات درمانی در بیمارستان – زیر نظر پزشک معالج و با استفاده از تجهیزات تشخیصی و فیزیوتراپی حرفه ای انجام شود.

مراقبت روزانه

عمدتاً به مسائل بهداشتی مربوط می شود. با سلامتی خوب، فعالیت عادی، بیمار می تواند از خود مراقبت کند، اما تجهیزات اضافی حمام یا دوش مورد نیاز خواهد بود (نصب نرده، استفاده از تشک های ضد لغزش، صندلی و غیره). در موارد دیگر، روش های بهداشتی به یک مشکل واقعی تبدیل می شوند. بیماران بستری نیاز به پاک کردن منظم، استفاده از کرم های مخصوص، پماد دارند. دوش و حمام ممکن است به دلیل محدودیت فعالیت انسان، به دلیل وضعیت سلامتی او منع مصرف داشته باشد. یکی دیگر از مشکلات رایج بی اختیاری ادرار است. بیماران مسن مبتلا به آن نیاز به استفاده از پد، ادرار، اقدامات بهداشتی منظم دارند.

هنگام مراقبت در منزل، اگر سالمند مخالفتی ندارد، بهتر است این فعالیت ها را به وییزیت کننده سلامت سپرد. پرستار از رعایت بهداشت منظم و کامل، انجام صحیح و ایمن چنین روش هایی اطمینان حاصل می کند. حتی هنگام استفاده از خدمات او، حمام و اتاق یکی از بستگان مسن باید دوباره تجهیز شود (ممکن است نیاز به نصب نرده، دوش بهداشتی و غیره باشد). در بیمارستان، سازماندهی مراقبت های روزانه ساده شده است: با همه چیز لازم برای اقدامات بهداشتی از قبل مجهز شده است. آنها به طور منظم در یک حالت مشخص انجام می شوند.

مسائل تغذیه

یک فرد مسن باید رژیم غذایی خاصی را دنبال کند، رژیمی که پزشک تجویز می کند. محتوای کالری با در نظر گرفتن هنجارهای سنی محاسبه می شود، محصولات به دلایل بهداشتی انتخاب می شوند. یک رژیم غذایی تخصصی معمولاً شامل کاهش مقدار غذاهای حاوی چربی های حیوانی، کربوهیدرات های “سریع”، افزایش مقدار غنی از ویتامین ها، فیبر و غیره است. محصولات در عمل برای تامین تغذیه مناسب سالمند باید وعده های غذایی جداگانه ای برای او تهیه کرد. خواهران حامی معمولاً این کار را نمی کنند، بنابراین بستگان باید خودشان در این مورد تصمیم بگیرند. در یک محیط بیمارستان، سازماندهی پیروی از رژیم غذایی تعیین شده آسان تر است: در اتاق غذاخوری یک پانسیون یا مرکز پزشکی، وعده های غذایی برای بیمار به عنوان بخشی از رژیم غذایی تجویز شده توسط پزشک تهیه می شود. در بیمارستان، اجتناب از استفاده از محصولات ناخواسته آسان تر است:

جنبه روانی

Elderly home care have cultural and geographic differences

در خانه، یک فرد مسن در محیط معمول خود است، در دایره بستگان خود می تواند با همسایگان، دوستان ارتباط برقرار کند، به شرطی که وضعیت سلامتی او این امکان را به او بدهد. یک جنبه منفی نیز وجود دارد: با افزایش سن، افراد متعارض، حساس می شوند، حفظ روابط عادی با آنها روز به روز دشوار است. زندگی در پانسیون در این مورد راه حل خوبی است. وقتی یک فرد مسن کمتر اقوام را می بیند، دلایل کمتری برای ادعا و رنجش دارد.

اگر یک فرد مسن به تنهایی زندگی کند یا فعالیت او محدود باشد، ممکن است کمبود ارتباط وجود داشته باشد: او به سادگی فرصت دیدن افراد دیگر را ندارد. در بیمارستان، او با کادر پزشکی، سایر بیماران، بازدیدکنندگانی که از او بازدید می کنند در تماس است – این باعث ارتباط بیشتر می شود. در پانسیون های بیماران مسن، سرگرمی سازماندهی می شود: پیاده روی، فیلم، بازی های رومیزی، سرگرمی ها. همه اینها وضعیت روانی فرد را بهبود می بخشد، به او کمک می کند تا احساس کند نه بیمار، بلکه یک مسافر.

امنیت شخصی

با افزایش سن، هماهنگی حرکات مختل می شود، حافظه بدتر می شود، توجه پراکنده می شود. در خانه، این به دلیل صدمات (از افتادن، کبودی)، مصرف بیش از حد داروها (بیمار به یاد نمی آورد که آنها را مصرف کرده و چندین بار قرص ها را می نوشد)، مشکلات جدی خانگی (فراموش شده اجاق گاز روشن یا شیر آب باز) خطرناک است. ، محصولات یا اسناد “از دست رفته” و غیره). اطمینان از ایمنی کامل برای یک سالمند در خانه فقط در شرایط کنترل شبانه روزی امکان پذیر است. در محیط بیمارستان، بیشتر خطرات وجود ندارد: دارو توسط کادر پزشکی کنترل می شود، بیمار نیازی به آشپزی یا سرو کردن ندارد، او با همراهی پرستار به پیاده روی می رود و غیره.

مرکز پرستاری بهار هر دو گزینه را برای مراقبت از یک فرد مسن ارائه می دهد: در خانه با مشارکت یک پرستار حامی یا در بیمارستان، با اقامت در یک پانسیون. اگر خویشاوندان شما نیاز به مراقبت حرفه ای دارند، لطفاً با پزشکان ما در مورد بهترین نحوه ترتیب دادن آن مشورت کنید.