پرونده انتخاب سرمربی تیم ملی بسکتبال باز شد/ «دمیر» هم گزینه هست

پرونده انتخاب سرمربی تیم ملی بسکتبال باز شد/ «دمیر» هم گزینه هست

به گزارش خبرنگار مهر، وضعیت ادامه همکاری «هاکان دمیر» با فدراسیون بسکتبال به عنوان سرمربی تیم ملی یکی از ابهاماتی بود که سال گذشته پیرامون این تیم و فدراسیون ایجاد شد.

بعد از عدم نتیجه گیری مطلوب در رقابت های جام جهانی که با ناکامی در کسب سهمیه المپیک همراه بود و حضور نه چندان پُررونق در بازی های آسیایی، این ابهام وقتی بیشتر شد که دمیر دی سال گذشته هدایت تیم «مانیسا» در لیگ ترکیه را بر عهده گرفت.

با این اوصاف تصمیم گیری در مورد سرمربی تیم ملی بسکتبال به بعد از رقابت های انتخابی کاپ آسیا موکول شد. دیدار با قطر و هند در چارچوب پنجره نخست این رقابت ها، اسفند سال گذشته برگزار شد و تیم ملی ایران در هر دو دیدار صاحب برتری شد.

با این حال بازهم در مورد دمیر و پرونده قراردادش تصمیمی گرفته نشد. فدراسیون بسکتبال اما با لحاظ کردن زمان اتمام قرارداد هاکان دمیر (اردیبهشت ۱۴۰۳) بررسی ها برای تعیین تکلیف سرمربی تیم ملی را آغاز کرده است. این فدراسیون در این مرحله از انتخاب سرمربی، همزمان گزینه های داخلی و خارجی را برای انتخاب مدنظر قرار دارد که البته خودِ هاکان دمیر هم یکی از آنها است.

در همین رابطه کمیته فنی فدراسیون بسکتبال روز شنبه نخستین نشست خود در سال جاری را برگزار کرد تا بررسی اجمالی در مورد گزینه های هدایت تیم ملی بسکتبال صورت بگیرد.

جواد داوری رییس فدراسیون، محسن معزی فر دبیر فدراسیون، عنایب الله آتشی عضو هیات رییسه و کارشناس خبره، علی توفیق و محسن شاه علی کارشناسان بسکتبال از افراد حاضر در این نشست بودند. فرزاد کوهیان عضو کمیته فنی هم به دلیل حضور در خارج از کشور، به صورت آنلاین این نشست را همراهی کرد.

پرونده انتخاب سرمربی تیم ملی بسکتبال باز شد/ «دمیر» هم گزینه هست

با وجود مطرح شدن گزینه های داخلی و خارجی جدید، هاکان دمیر همچنان یکی از گزینه های فدراسیون بسکتبال برای هدایت تیم ملی است

سعید تابش نیا سخنگوی کمیته فنی فدراسیون بسکتبال که در این نشست حاضر بود در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد موضوعات مطرح شده در نشست توضیح داد و گفت: بیشتر زمان جلسه به بررسی گزینه های هدایت تیم ملی گذشت. برای انتخاب سرمربی جدید، گزینه های داخلی و خارجی مطرح هستند. رزومه این گزینه ها در اختیار اعضای کمیته فنی قرار گرفت و بررسی اجمالی در مورد آنها انجام شد.

وی تصریح کرد: قرار بر این شد هر یک از اعضای کمیته فنی، در مورد گزینه های موردنظر تحقیق و بررسی شخصی خود را داشته باشند و نتیجه را تا پایان هفته به فدراسیون اعلام کنند تا مسوولان فدراسیون بر اساس نظرات ارایه شده، جمع بندی لازم را داشته باشند.

سخنگوی کمیته فنی فدارسیون بسکتبال از اشاره به نام گزینه های مطرح شده امتناع کرد و گفت: گزینه های خارجی از کشورهای صاحب سبک هستند. گزینه های داخلی هم قاعدتا همگی از مربیان موفق بسکتبال کشورمان به حساب می آیند که به خاطر پیگیری لیگ برتر بهتر است نامی از آنها نبریم.

تابش نیا در پاسخ به این پرسش که «به نظر می رسد با توجه به اتمام قرارداد هاکان دمیر و مطرح شدن گزینه ها جدید، فدراسیون تمایلی به تمدید قرارداد با این مربی ندارد و باید پرونده او در بسکتبال ایران را مختومه در نظر گرفت؟»، گفت: در مورد گزینه های موردنظر فقط به این اشاره می کنم که هاکان دمیر هم یکی از گزینه های خارجی برای هدایت تیم ملی است. یعنی نام وی در فهرست گزینه ها بود اما او در همین حد که کاندیدا به حساب می آید. در مورد وی هم مانند دیگر گزینه ها باید نظرات اعلام و جمع بندی شود.

سخنگوی کمیته فنی فدراسیون بسکتبال تاکید کرد: در کل اینکه هاکان دمیر کماکان هدایت تیم ملی را بر عهده داشته باشد و قرارداد با او تمدید شود یا اینکه مربی دیگری هدایت تیم ملی را بر عهده بگیرد و او خارجی باشد یا داخلی، هیچ چیز مشخص نیست. نظرات اعضای کمیته فنی و جمع بندی فدراسیون، تا حدی این ابهام را بر طرف می کند.