پرونده توهین نژادپرستانه به لوکاکو در تورین مختومه شد

پرونده توهین نژادپرستانه به لوکاکو در تورین مختومه شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، دادستانی مدعی‌العموم شهر تورین دستور ختم رسیدگی به پرونده اهانت نژادپرستانه هواداران تیم فوتبال یوونتوس به روملو لوکاکو در جریان بازی فصل گذشته دو تیم در جام حذفی ایتالیا را صادر کرد.

در جریان بازی تیم‌های یوونتوس و اینتر در فصل گذشته رقابت‌های جام حذفی ایتالیا که بانوی پیر میزبان آن بود، گروهی از هواداران تیم تورینی شعارهایی نژادپرستانه را علیه مهاجم بلژیکی وقت نراتزوری سر دادند که او را از کوره به در برد و مجاب به نشان دادن واکنشی کرد که پیامد آن دریافت کارت قرمز بود، البته فدراسیون فوتبال ایتالیا پس از بررسی اتفاقات رخ داده، کارت قرمز لوکاکو را لغو کرد.

پس از آن اتفاق، پرونده‌ای برای رسیدگی به تخلف هواداران یووه به جریان افتاد و بیش از 150 تن از هواداران یوونتوس به عنوان عاملان سردادن شعارهای نژادپرستانه شناسایی و نه تنها از سوی باشگاه محروم بلکه به دادستان مدعی‌العموم شهر تورین معرفی شدند.

اکنون اما نشریه کوریره دلاسرا و سایت کالچومرکاتوی ایتالیا اعلام کرده‌اند که پرونده مربوط به آن بازی که با تساوی یک – یک خاتمه یافت، بسته شده است. طبق گزارش این دو رسانه، دادستان تورین، با وجود تأیید وقوع رفتارهای نژادپرستانه در ورزشگاه آلیانتس تورین، این اتفاق را یک جرم کلان ندانسته و به همین دلیل دستور ختم دادرسی را صادر کرده است.

با توجه به شیوه جدایی لوکاکو از اینتر، تلاش نافرجام این بازیکن برای پیوستن به یوونتوس و در نهایت رفتن‌اش به رم، بعید است که سران باشگاه اینتر نسبت تصمیم دادستانی شهر تورین، معترض باشند.

انتهای پیام/