پیروزی تیم ملی ایران مقابل استرالیا و باخت کانادا به ایتالیا

پیروزی تیم ملی ایران مقابل استرالیا و باخت کانادا به ایتالیا

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی والیبال ایران در سومین دیدار از مرحله نخست لیگ ملت‌های والیبال که به میزبانی برزیل برگزار می‌شود، بامداد امروز موفق شد با نتیجه ۳ بر ۱ تیم استرالیا را از پیش رو بردارد.

شاگردان بهروز عطایی که در بازی اول برابر چین پیروز شده بودند، در دومین گام خود در این رقابت‌ها برابر هلند شکست خوردند و این باخت را با برد برابر استرالیا جبران کردند.

نتایج ست شماری بازی ایران و استرالیا به این ترتیب است:

ست اول: ۲۵ -۱۴ به سود ایران
ست دوم: ۲۵ – ۲۲ به سود ایران
ست سوم: ۱۸ – ۲۵ به سود استرالیا
ست چهارم: ۲۵ – ۱۵ به سود ایران

پیروزی تیم ملی ایران مقابل استرالیا و باخت کانادا به ایتالیا

در پایان این مسابقه، امین اسماعیل‌نژاد با کسب ۲۲ پوئن، امتیازآورترین بازیکن شد.

بهروز عطایی سرمربی ایران بعد از پیروزی تیمش با ابراز رضایت از عملکرد بازیکنانش در این مسابقه گفت: بعد از باخت به هلند، بازگرداندن بازیکنان سخت بود اما کادر فنی و بازیکنان تلاش کردند تا وضعیت بهتر بشود.

وی همچنین با بیان اینکه تیمش راه طولانی در پیش دارد، تصری: کرد در مسابقات جهانی، پیروزی بر یک تیم با نتیجه سه بر صفر سخت است. استرالیا در ست سوم بهتر کار کرد و بازیکنان ایران کمی از فضای بازی در شروع و اواسط بازی خارج شدند. این باعث شد ست سوم را واگذار کنیم. خوشحالم که بازیکنانم می‌توانند در شرایط سخت خود را برگردانند.

به گزارش خبرنگار مهر، در سایر مسابقات این مرحله، ایتالیا با نتیجه ۳ بر صفر کانادا را از پیش رو برداشت. چین با نتیجه ۱ – ۳ بازی را به اسلوونی واگذار کرد. لهستان هم ۳ بر صفر بلغارستان را شکست داد.

منبع : مهر