پیروزی مس بر سپاهان در روز شکست زغال سنگ/ کرمان همچنان صدرنشین

پیروزی مس بر سپاهان در روز شکست زغال سنگ/ کرمان همچنان صدرنشین

به گزارش خبرگزاری مهر، عصر امروز دوشنبه ششم آذرماه و از هفته ششم از رقابت های لیگ برتر هندبال مردان کشور ۵ دیدار برگزار شد که طی آن صنعت مس کرمان با شکست سپاهان اصفهان همچنان صدرنشین باقی ماند، نیروی زمینی شهید شاملی کازرون شکست هفته پیش مقابل مس را جبران کرد، گیتی پسند و پلیمر خلیج فارس خرم آباد نیز حریفان خود را شکست دادند و گچساران مقابل پیکان متوقف شد.

در حساس‌ترین بازی هفته ششم صنعت مس کرمان، صدرنشین لیگ برتر، میزبان فولاد سپاهان اصفهان بود که در یک بازی جذاب و تماشایی توانست مهمان قدر خود را ۲۶-۲۷ با شکست بدرقه کند تا همچنان بدون شکست در صدر جدول رده‌بندی لیگ باقی بماند. در این دیدار حساس و پایاپای، نتیجه بسیار نزدیک دنبال می‌شد و مس که در نیمه دوم عقب افتاده بود، در دقایق پایانی توانست اختلاف را نزدیک و در پایان با یک گل برنده این دیدار شود.

در دیگر دیدار حساس هفته ششم نیروی زمینی شهید شاملی کازرون که به طبس رفته بود، توانست با دست پر به کازرون برگردد. در نیمه اول این دیدار که برگ برنده آن خط دفاع و دروازه‌بان‌های دو تیم بودند، به ندرت توپی از خط دروازه‌ها گذشت طوری که نتیجه در این نیمه ۷-۸ به سود شاملی ثبت شد. این روند در نیمه دوم نیز ادامه یافت و در پایان این شهید شاملی کازرون بود که توانست با نتسجه ۱۶-۱۹ برنده این دیدار شود.

پلیمر خلیج‌فارس خرم آباد نیز که میزبان سپاهان نوین بود، کار سختی برای ثبت پنجمین برد خود نداشت و توانست در یک بازی برتر با نتیجه ۲۲-۳۳ حریف خود را شکست دهد.

گیتی پسند نیز که میزبان پرواز هوانیروز بود توانست در یک بازی نزدیک تیم هم‌استانی خود را ۳۵ بر ۳۲ شکست دهد تا با ۱۱ امتیاز در رده دوم جدول رده‌بندی لیگ قرار گیرد.

در آخرین دیدار امروز نفت و گاز گچساران مهمان پیکان سبزوار بود که هر دو تیم در پایان ۶۰ دقیقه بازی جذاب و نفسگیر به تساوی ۲۵-۲۵ رضایت دادند.

دیدار فرازبام خائیز دهدشت با آلومینیوم اراک با توافق دو تیم و با موافقت فدراسیون هندبال به زمان دیگری موکول شد.

نتایج کامل دیدارهای هفته ششم به این شرح است:

پیکان خراسان ۲۵ – ۲۵ نفت و گاز گچساران

صنعت مس کرمان ۲۷- ۲۶ فولاد سپاهان اصفهان

گیتی پسند اصفهان ۳۵ – ۳۲ پرواز هوانیروز اصفهان

زغال سنگ طبس ۱۶ – ۱۹ نیروی زمینی شهید شاملی کازرون

پلیمر خلیج فارس خرم آباد ۳۳ – ۲۲ سپاهان نوین اصفهان

با این نتایج صنعت مس کرمان با شش برد از ۶ بازی خود با ۱۲ امتیاز صدرنشین لیگ باقی ماند، گیتی پسند اصفهان با ۱۱ و پلیمر خلیج فارس خرم آباد نیز با ۱۰ در رده دوم و سوم لیگ قرار گرفتند. زغال سنگ طبس با ۹ و نیروی زمینی شهید شاملی کازرون با ۸ و یک بازی کمتر و فولاد سپاهان اصفهان با ۷ امتیاز بر پله‌های چهارم تا ششم ایستادند. نفت و گاز گچساران با ۶، پیکان خراسان با ۳، پرواز هوانیروز با ۲ و تیم‌های فرازبام خائیز دهدشت، آلومینیوم اراک و سپاهان نوین بدون امتیاز در رده‌های بعدی قرار دارند.

رده بندی تیم ها تا پایان هفته ششم به این ترتیب است:

۱- مس کرمان، ۱۲ امتیاز
۲- گیتی‌پسند، ۱۱ امتیاز
۳- پلیمر خلیج فارس، ۱۰ امتیاز
۴- زغال سنگ طبس ۹ امتیاز
۵- شهید شاملی کازرون، ۸ امتیاز
۶- فولاد مبارکه سپاهان، ۷ امتیاز
۷- نفت و گاز گچساران، ۶ امتیاز
۸- پیکان سبزوار، ۳ امتیاز
۹- پرواز هوانیروز، ۲ امتیاز
۱۰- فراز بام دهدشت، صفر امتیاز
۱۱- سپاهان نوین، صفر امتیاز
۱۲- آلومینیوم اراک، صفر امتیاز

مسابقات هفته هفتم لیگ برتر هندبال مردان ۱۳ آذر برگزار خواهد شد.