پیشرفت ۶۰ درصدی پروژه‌های آبرسانی به روستاهای محروم خراسان رضوی

پیشرفت ۶۰ درصدی پروژه‌های آبرسانی به روستاهای محروم خراسان رضوی

به گزارش خبرنگار مهر، سردار پاسدار مجیدرضا حسن زاده صبح دوشنبه در حاشیه نشست با مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی اظهار کرد: ۱۲۱ روستا در این استان با جمعیت ۱۰۶ هزار نفر در قالب طرح جهاد آبرسانی با مشارکت قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) تامین آب خواهند شد.

وی افزود: قرارگاه ثامن الائمه نیروی زمینی سپاه و همچنین سازمان بسیج سازندگی به عنوان دو معین استان، پروژه‌های آبرسانی به مناطق روستایی را آغاز کرده‌اند و تاکنون پروژه‌های آبرسانی به ۲۵ روستا هم به پایان رسیده است.

وی افزود: سپاه به عنوان عضوی از خانواده وزارت نیرو ۵۰ درصد پروژه‌های آبرسانی به روستاهای کشور را برعهده گرفته است و تلاش دارد در کمترین زمان و با بهترین کیفیت پروژه‌ها را به سرانجام برساند.

به گفته حسن زاده سپاه در اجرای ۱۴ آیتم محرومیت زدایی از روستاهای کشور از جمله آب شرب دست به نوآوری زد و موفق به ساخت اولین مخزن ذخیره آب پیش ساخته پیش تنیده بتونی شد.

همگرایی سپاه و وزارت نیرو الگوی خوبی برای خدمت رسانی محسوب می‌شود

در ادامه حسین امامی، مدیرعامل آبفا خراسان رضوی هم طرح محرومیت زدایی دولت در روستاها محروم را باعث ایجاد امید در روستاییان دانست و اظهار کرد: همگرایی سپاه و وزارت نیرو الگوی خوبی برای خدمت رسانی محسوب می‌شود و موجب امید در روستاییان شده است.

مدیرعامل آبفا خراسان رضوی سرعت در اجرای پروژه‌ها را از مزایای طرح محرومیت زدایی اعلام کرد و گفت: چنین عملکردی در آبرسانی به روستاها آن هم در شرایط سخت تحریم بی‌سابقه است.

وی روند اجرای پروژه‌های آبرسانی در استان را خوب توصیف کرد و متذکر شد: برخی چالش‌ها نباید روند کار آبرسانی را کند کند.