پیشرفت ۶۱ درصدی عملیات مقاوم‌سازی پل تقاطع بزرگراه یادگار امام

پیشرفت ۶۱ درصدی عملیات مقاوم‌سازی پل تقاطع بزرگراه یادگار امام

به گزارش خبرگزاری مهر، امین شالبافان از پیشرفت ۶۱ درصدی عملیات مقاوم‌سازی پل تقاطع بزرگراه یادگار امام (ره) با بلوار مرزداران خبر داد و گفت: در حالی که اقدامات مربوط به مقاوم سازی و بهسازی لرزه‌ای در محور شرقی پل تقاطع بزرگراه یادگار امام (ره) با بلوار مرزداران به اتمام رسیده است، فعالیت‌هایی از قبیل قالب بندی و بتن ریزی ستون‌های پایه‌های میانی پل ادامه دارد و فعالیت‌های اجرایی ضمن برچیدن عایق رطوبتی و حفاری پای ستون‌ها در محور غربی سازه آغاز شده است.

وی ضمن اعلام واگذاری مجدد امور مربوط به مقاوم سازی، بهسازی لرزه‌ای و تعمیر و نگهداشت پل‌های شهر تهران به شرکت یادمان سازه، ابراز امیدواری کرد کار مقاوم سازی پل تقاطع یادگار امام (ره) – مرزداران تا پایان خرداد ماه سال ۱۴۰۱ به سرانجام برسد.

گفتنی است پل تقاطع بزرگراه یادگار امام (ره) با بلوار مرزداران ۸۸ متر طول و ۱۸ متر عرض داشته و در سال ۱۳۷۷ در ۴ دهانه و با عرشه بتنی احداث شده است. عملیات مقاوم سازی و بهسازی لرزه‌ای این پل سواره رو با هدف تقویت ستون‌ها و سر ستون‌ها خرداد ماه سال جاری آغاز شد. تمام معارضات تاسیساتی شناسایی شده، از مسیر اجرای پروژه جابجا شده و ادامه عملیات اجرایی با مانع تاسیساتی خاصی مواجه نیست.

منبع : مهر