پیشنهاد جدید یوونتوس به رابیو/ ساندرو در مسیر خروج

پیشنهاد جدید یوونتوس به رابیو/ ساندرو در مسیر خروج

به گزارش خبرگزاری تسنیم، پس از سپری کردن یک فصل پرتلاطم، باشگاه یوونتوس برنامه‌های خود برای احیا و بازسازی تیم را آغاز کرده است. یکی از مواردی که در دستور کار بانوی پیر قرار گرفته تمدید قرارداد با آدرین رابیو هافبک فرانسوی است که قراردادش تنها دو سه هفته دیگر اعتبار دارد و شنیده‌ها از تمایل او به جدایی و پیوستن به یکی از تیم‌های لیگ برتر انگلیس به ویژه منچستریونایتد حکایت دارد.

در واقع تابستان سال گذشته هم بحث جدایی رابیو مطرح بود اما او در نهایت تصمیم به ماندن گرفت اما امسال دیگر قرارداد وجود نخواهد داشت که او را ملزم به ماندن کند. با این حال طبق گزارش سایت توتومرکاتووب و روزنامه استمپا، باشگاه یوونتوس با مادر و مدیربرنامه‌‌های او قرار ملاقاتی ترتیب داده است تا درباره امکان تمدید قرارداد این بازیکن 28 ساله مذاکره کند. این در حالیست که یووه با توجه به مشکلات مالی‌اش و از دست دادن پاداش راهیابی به لیگ قهرمانان اروپا، سعی در کاهش هزینه‌های جاری با شیوه‌‌هایی مانند کاهش حقوق بازیکنان دارد.

ساز جدایی ساندرو

در همین حال خبری دیگری از باشگاه یوونتوس منتشر شده مبنی بر اینکه دفاع چپ برزیلی این تیم، الکس ساندرو هم با باشگاه وارد مذاکره شده است تا قراردادش با بانوی پیر را در فاصله یک فصل به پایان آن، طی توافق دو جانبه فسخ کند و در این میان از گالاتاسرای به عنوان مشتری اصلی این بازیکن ۳۲ ساله نام برده می‌شود. ساندرو و مدیربرنامه‌هایش در حالی امیدوار هستند که بتوانند باشگاه را برای فسخ قرارداد بازیکن جلب متقاعد کنند که قرارداد او به سبب نقش پررنگش در برنامه‌های تاکتیکی ماسیمیلیانو آلگری طی فصل اخیر، منجر به تمدید خودکار قرارداد او برای یکسال دیگر شده است.

ساندرو سال ۲۰۱۵ از تیم پورتو به یوونتوس پیوست و از آن زمان تا کنون در تمامی مسابقات ۳۰۹ بازی برای این تیم انجام داده و در آنها، ۱۵ گل زده و ۳۳ پاس گل داده است. او با یووه، ۵ اسکودتو برد، ۴ بار قهرمان کوپا ایتالیا شد و دو بار هم قهرمانی در سوپرجام ایتالیا را تجربه کرد.

دردسرهای اخراج آلگری

یکی از شایعاتی که در این چند وقت اخیر درباره باشگاه یوونتوس منتشر و زیاد هم به آن پرداخته شده است، اخراج ماسیمیلیانو آلگری سرمربی تیم در پی ناکامی او در کسب جام برای دومین فصل متوالی و بدتر از آن عدم کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا و حتی لیگ اروپا بوده است. برای یوونتوس اما تن دادن به خواسته هواداران برای برکنار آلگری هزینه‌ای 43 میلیون یورویی به همراه خواهد داشت. طبق گزارش نشریه کوریره دلواسپورت ایتالیا، یوونتوس اگر آلگری و دستیاران او را که هنوز دو فصل دیگر از قراردادشان مانده اخراج کند، باید به او 43 میلیون یورو غرامت بدهد. خود آلگری سالانه 7 میلیون یورو به علاوه پاداش، حقوق می‌گیرد که این رقم با احتساب حقوق سایر اعضای کادر فنی به 43 میلیون یورو می‌رسد.

آلگری که در هفته آخر سری A و بازی تیمش در خانه اودینزه با فرانچسکو کالوو، مدیر ورزشی باشگاه هم دچار تنش‌هایی شد (مربی ایتالیایی کالوو را به عدم حمایت و پشتیبانی کافی از تیم در خارج از زمین بازی متهم کرد)، در آخرین نشست خبری خود در فصل اخیر مذاکره برای فسخ قرارداد را به کلی تکذیب کرد.

انتهای پیام/