چرا رئال مادرید هنوز به خرید هالند امید دارد؟

چرا رئال مادرید هنوز به خرید هالند امید دارد؟

به گزارش خبرگزاری تسنیم، انتقال ارلینگ هالند مهاجم نروژی تیم فوتبال دورتموند به منچسترسیتی در ابتدای هفته جاری قطعی شد. در حالی که چندین تیم بزرگ اروپایی از جمله رئال مادرید در کورس خرید هالند بودند، در نهایت این منچسترسیتی بود که توانست ستاره سابق سالزبورگ را به خدمت بگیرد. این موضوع اما سبب نشده است که گمانه‌زنی‌ها درباره آینده او تمام شود.

سیتی با پرداخت 60 میلیون یوروی بند فسخ قرارداد هالند، او را خرید اما ظاهراً این بازیکن نروژی برای حضوری طولانی مدت در ورزشگاه اتحاد برنامه‌ریزی نکرده است.

طبق گزارش نشریه موندو دپورتیووی اسپانیا، هالند می‌تواند در پایان فصل دومش از سیتی جدا شود اگر تیمی بند فسخ 150 میلیون یورویی‌اش را به این تیم بپردازد. 150 میلیون یورو اگرچه رقم پایینی نیست، اما در قیاس با ارقامی نجومی که سایر باشگاه‌ها برای اطمینان از ماندن ستاره‌های‌شان در بند فسخ قرارداد آنها لحاظ می‌کنند چندان زیاد به نظر نمی‌رسد و به استناد همین موضوع موندودپورتیوو مدعی شده که هالند برای خودش راهی جهت خروج از ورزشگاه اتحاد باقی گذاشته است.

بند فسخ 150 میلیون یورویی قرارداد هالند با سیتی سال 2024 فعال می‌شود و این مشابه همان سناریویی است که این بازیکن نروژی با بوروسیا دورتموند قرارداد بست. اینطور که پیداست هالند نمی‌خواهد خودش را برای مدتی طولانی محکوم به ماندن در یک تیم کند و یک راه فرار جهت خروج از تیم‌هایش در صورت عدم تحقق اهداف خود باقی می‌گذارد.

یکی از دلایلی که او سیتی را به رئال مادرید ترجیح داد، حضور کریم بنزما و پیوستن احتمالی کیلیان امباپه به این تیم است که رقابت برای حضور در ترکیب اصلی کهکشانی‌‌ها را افزایش می‌دهد، اما سال 2024 که امکان فعال‌سازی بند فسخ قرارداد او با سیتی وجود خواهد داشت، بنزما 36 ساله خواهد شد و بعید است که او در همان سطحی باشد که اکنون هست. به همین دلیل این احتمال وجود دارد که او پس از دو سال بازی در منچستر، از مادرید سردرآورد.

 

انتهای پیام/

منبع : تسنیم