چرا کمیته استیناف مجوز حرفه ای فرصت سه ماهه داد؟

چرا کمیته استیناف مجوز حرفه ای فرصت سه ماهه داد؟

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از سایت باشگاه استقلال، مصطفی آجورلو در خصوص جلسه با کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در این نشست ابتدا از آقای آقا تهرانی ریاست کمیسیون فرهنگی مجلس تشکر کردیم که به این موضوع توجه ویژه داشتند و بر اساس نگرانی‌های مردم با احساس مسئولیت در این خصوص از ما دعوت کردند تا مسئله کنار گذاشتن دو باشگاه استقلال و پرسپولیس از مسابقات آسیایی را مورد ارزیابی و بررسی قرار بدهیم.

مدیر عامل باشگاه استقلال اضافه کرد: آنچه مسلم است مسئله حذف دو باشگاه در داخل کشور و توسط کمیته بدوی فدراسیون فوتبال اتفاق افتاده و دوستان در مجلس هم به این موضوع اشراف کامل دارند. این مسئله حالا به یک مطالبه عمومی مبدل شده که چرا چنین اتفاق تلخی رقم خورده و همکاری لازم با باشگاه‌ها صورت نگرفته است. در گام بعدی پس از رد درخواست صدور مجوز حرفه‌ای کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال سه ماه به ما فرصت داد که مدارک مورد نیاز را تأمین و ارائه کنیم که بر اساس وعده و قول همین آقایان ما هم اعلام کردیم مشکلات و نواقص را مرتفع خواهیم کرد و استقلال و پرسپولیس مجوز لازم را دریافت می‌کنند اما حالا اعلام می‌کنند این مجوزی که به ما داده شده اصلا قانونی نبوده و باید تکلیف این مسئله روشن شود. باید مشخص شود که چرا فدراسیون فوتبال و این کمیته‌ها با استقلال و پرسپولیس چنین کاری را کرده‌اند؟ چرا این دو تیم حذف شدند و چرا پس از آن سه ماه فرصت برای تکمیل مدارک دادند و حالا که مدارک قبل از پایان آن مهلت تکمیل و ارائه شده می‌گویند اصلا دادن این فرصت قانونی و منطبق با آئین‌نامه نبوده است.

آجورلو در پایان گفت: علاوه بر موضوعات مرتبط با مسئله پرونده حرفه‌ای و حذف دو باشگاه در این جلسه به موضوع مشکلات جاری باشگاه‌ها و مسائل سال‌های گذشته پرداختیم که عامل بروز این مشکلات چیست؟ مسئله اصلی و مطالبه امروز ما که مورد تأیید AFC هم قرار دارد درآمدهای مشروع و قانونی فوتبال از جمله حق پخش و محتوا و تبلیغات محیطی است، مسائلی که جزو حقوق اصلی و درآمد پایدار باشگاه‌ها به شمار می‌رود و اگر این موضوع حل شود مشکلات باشگاه‌ها در سال‌های آتی هم مرتفع خواهد شد. امیدواریم با حمایت دولت و مجلس محترم موانع و مشکلات پیش روی این دو باشگاه رفع شود تا دیگر شاهد انباشته شدن بدهی‌های گذشته و مسائل و مشکلات سال‌های قبل نباشیم.

منبع : مهر