چهار مجموعه ورزشی شهرداری پایتخت به توان‌یابان اختصاص داده می شود

چهار مجموعه ورزشی شهرداری پایتخت به توان‌یابان اختصاص داده می شود

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران، مراسم اختتامیه نخستین دوره مسابقات پا را قهرمان شهر ویژه جانبازان و توان‌یابان پایتخت نشین با حضور چهره‌هایی همچون زهرا شمس احسان رئیس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر تهران، غلامرضا شنگی شهردار منطقه ۲۰، غفورکارگری رئیس کمیته ملی پارالمپیک کشورمان، علیرضاخسروی سرپرست فدراسیون ناشنوایان و علی خلیلی رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی کشورمان در مجموعه ورزشی قمر بنی هاشم علیه السلام برگزار شد.

اوجاقی در این مراسم، از حمایت‌های مدیریت شهری به خصوص رئیس کمیته ورزش شورای شهر و معاون اجتماعی و فرهنگی شهردار تهران برای اجرای برنامه‌های ورزشی و توسعه ورزش شهروندی قدردانی کرد و افزود: اگر چه رقابت‌های قهرمان شهر از اهمیتی بسزا بر خوردار است ولی مسابقات پاراقهرمان شهر، به دلیل ایجاد بستر مناسب برای توان‌یابان از اهمیتی مضاعف برخوردار است و ما اعلام می‌کنیم که این اختتامیه، آغاز راه توسعه ورزش برای این قشر از اقشار جامعه است.

کارگری: اقدام سازمان ورزش، ستودنی و قابل الگوبرداری است

غفورکارگری رئیس کمیته ملی پارالمپیک کشورمان نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در این مراسم، اقدام سازمان ورزش در راستای توجه به ورزش جانبازان و توان‌یابان را ستودنی خواند و گفت: این اقدام می‌تواند به الگویی برای سایر شهرهای کشورمان تبدیل شود و ما به عنوان متولیان امر، درصدد هستیم تا راهکارهای مشترک با نهادهای مختلف از جمله شهرداری را ایجاد و برای خدمت بیشتر به این قشر تجربه کنیم.

وی در ادامه تأکید کرد: این موضوع طی جلساتی با شهردار تهران هم مطرح شده و سعی می‌کنیم با اولویت بندی، رشته‌های سهل الوصول‌تر و کم هزینه‌تر با علاقه‌مندان بیشتر را شناسایی و زمینه را برای حضور این قشر در عرصه قهرمانی نیز فراهم کنیم.

شمس احسان: توسعه ورزش همگانی برای تمام اقشار جامعه رسالت اصلی مدیریت شهری است

زهرا شمس احسان رئیس کمیته ورزش شورای اسلامی شهر تهران نیز ضمن تقدیر از برگزارکنندگان این دوره از مسابقات، توسعه ورزش همگانی برای اقشار مختلف از جمله توان‌یابان شهر تهران را رسالت اصلی مدیریت شهری برشمرد و افزود: ما این موضوع را به طور مستمر در دستور کار داریم. خبر خوش مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران نیز در همین راستا بود که از اختصاص ۴ مجموعه ویزه جانبازان و توان‌یابان حکایت می‌کرد.

وی خطاب به ورزشکاران توان‌یاب حاضر در این مراسم اظهار داشت: بنده و همکارانم در شورای اسلامی شهر تهران اقداماتی که در راستای پاسخگویی به نیازهای شما عزیزان باشد را مورد توجه ویژه قرار می‌دهیم.

شمس احسان در بخش دیگری از اظهارات خود به رقابت‌های پارآسیایی هانگژو و درخشش ورزشکاران ایرانی در این عرصه نیز اشاره کرد و آنها را مایه مباهات خواند.

تقدیر و تجلیل از قهرمانان، مدیران و کارشناسان ورزشی مناطق ۲۲ گانه

این مراسم با تقدیر از ورزشکاران جانباز و مدیران و کارشناسان منتخب مناطق ۲۲ گانه شهر تهران ادامه یافت و با اعطای مدال، حکم قهرمانی و جوایز به برگزیدگان نخستین دوره مسابقات پاراقهرمان شهر به پایان رسید.

گفتنی است این رقابت‌ها در رشته‌های بوچیا، دارت و ایردارت، پارتیله، بهکاپ، مینی گلف، بازی‌ها و ورزش‌های ایستگاهی شامل: پرتاب پنالتی، ایرهاکی، پرتاب حلقه، فریزبی، بهکاپ، شوت دارت و کورن هول با حضور حدود یک‌هزار شهروند توان‌یاب تهرانی طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری؛ ۱۴ و ۱۵ آذرماه در مجموعه ورزشی قمر بنی هاشم علیه السلام به انجام رسید.