ژاردل: طارمی یک مهاجم فرصت‌طلب است و امیدوارم رکوردم را بشکند

ژاردل: طارمی یک مهاجم فرصت‌طلب است و امیدوارم رکوردم را بشکند

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ماریو ژاردل برزیلی که بین سال‌های 1996 تا 2000 در عضویت باشگاه پورتو بود و با به ثمر رساندن 168 گل در 175 بازی عنوان بهترین گلزن خارجی تاریخ این باشگاه پرتغالی را در اختیار دارد، در گفت‌وگو با روزنامه «اُ ژوگو»ی پرتغال ابراز امیدواری کرد که مهدی طارمی بتواند رکورد او در این باشگاه را بشکند. مهاجم ایرانی پورتو با چهار گلی که اخیراً مقابل تیم فامالیکائو به ثمر رساند، مجموع شمار گل‌های زده خود در این تیم را به عدد 79 رساند و از رکورد 77 گل‌زده هالک گذشت. او حالا تنها جکسون مارتینس کلمبیایی با 92 گل‌زده و ماریو ژاردل برزیلی با 168 گل‌زده را بالاتر از خود در لیست بهترین گلزنان خارجی تاریخ باشگاه پورتو دارد.

طارمی ۳۰ ساله که برای اولین بار موفق شد با پیراهن پورتو به رکورد ۳۰ گل‌زده برای پورتو در طول یک فصل برسد، تبدیل به اولین بازیکنی شد که از سال 1999 و پس از ماریو ژاردل در یک بازی چهار گل به ثمر می‌رساند. این مهاجم برزیلی در سال 1999 موفق شده بود 4 گل به تیم بیرامار بزند.

ژاردل ۴۹ ساله در مورد بهترین گلزن فعلی پورتو گفت: طارمی برای رسیدن به رکورد من راه زیادی دارد، اما امیدوارم او بتواند از رکورد من بگذرد. این می‌تواند برای پورتو اتفاق خوبی باشد، تیمی که به من شادی زیادی داد. اهمیتی نمی‌دهم اگر رکوردم در پورتو شکسته شود چون زندگی ادامه دارد.

مهاجم پیشین پورتو دوست دارد که این مهاجم ایرانی را برای سال‌های بیشتری با پیراهن شماره «9» این تیم پرتغالی بینید و معتقد است که طارمی هنوز می‌تواند چیزهایی زیادی را به تیم سرجیو کونسیسائو اضافه کند، این در حالی است که قرارداد او در پایان فصل آینده منقضی می‌شود و طبق گزارش‌های منتشرشده باشگاه الهلال نسبت به جذب او علاقه‌مند است.

او اما برای مهدی کُری هم خواند و تأکید کرد: برای هیچ‌کس آسان نیست که فصلی همانند من در پورتو داشته باشد و همانند آن تیم پورتویی که ما داشتیم، باشد. این به خاطر شایستگی بود که ما داشتیم. من شم گلزنی بالایی داشتم و هر توپی که دستم می‌رسید را گل می‌کردم. من در بازی‌های آسان و سخت گلزنی می‌کردم و به هیچ تیمی رحم نمی‌کردم.

ژاردل که فصل آخر حضورش در پورتو ۵۶ گل برای این تیم به ثمر رساند، با اشاره به اینکه طارمی فراتر از یک گلزن برای اژدهایان است، خاطرنشان کرد: مهدی یک مهاجم فرصت‌طلب است و می‌توانید ببینید که او بسیار مراقب شرایط بدنی‌اش است. طارمی در کارهای دفاعی به تیم کمک می‌کند و در پست‌های دیگر هم ظاهر می‌شود، این بازتابی از تغییر فوتبال در سال‌های اخیر است. او فوتبالیست شایسته‌ای است چون با این وجود گل‌های زیادی به ثمر می‌رساند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: طارمی در حال حاضر پنالتی‌زن اصلی پورتو است، این در حالی است که من در دوره حضورم در پورتو چنین مزیتی را نداشتم. اگر من پنالتی‌زن اول تیم بودم، تعداد گل‌های زده‌ام بیشتر می‌شد چون من به هر روش و شکل ممکن گلزنی می‌کردم.

در پایان گزارش «اُ ژورگو» آمده است؛ به هر حال، طارمی می‌داند که تأییدیه یک قاتل به رسمیت شناخته شده (ژاردل) را دارد و اگر در پورتو بماند می‌تواند رؤیای به دست آوردن تاج و تخت سوپرماریو را در سر بپروراند. او حالا فرصت این را دارد که اختلاف 89 گل‌زده‌اش با ژاردل را در بازی فردا (شنبه) با ویتوریا گیمارش کم کند، تیمی که پیش از این سه بار موفق شده دروازه‌اش را باز کند. مهدی همچنین پس از آن، در فینال جام حذفی پرتغال هم می‌تواند بر شمار گل‌های زده‌اش بیفزاید.

انتهای پیام/