ژیمناستیک تعلیق نشده است/ واریز ۵۰ میلیارد به حساب فدراسیون ها

ژیمناستیک تعلیق نشده است/ واریز ۵۰ میلیارد به حساب فدراسیون ها

به گزارش خبرگزاری مهر، مناف هاشمی دبیر کل کمیته ملی المپیک در پایان مراسم اختتامیه لیگ های دوچرخه سواری که عصر امروز در محل سالن هگمتانه هتل المپیک تهران برگزار شد در جمع خبرنگاران در خصوص اینکه « آیا کمیته ملی المپیک برای فدراسیون‌هایی که ۱۰۰ درصد بودجه خود را دریافت کرده‌اند، باز هم قرار است پولی واریز کند یا خیر؟ » گفت: برای فدراسیون‌هایی که ۱۰۰ درصد بودجه خود را تاکنون دریافت نکرده‌اند حتماً ظرف یک ماه آینده واریزی انجام می‌دهیم.

وی ادامه داد: متممی را برای فدراسیون‌های المپیکی و فدراسیون‌هایی که در بازی‌های آسیایی هستند، تهیه کرده ایم که در اولین جلسه هیات اجرایی آن را تصویب می‌کنیم. طبق این مبلغ ۵۰ میلیارد تومان را در دو، سه مرحله به این فدراسیون‌ها واریز خواهیم کرد. پس از اینکه این متمم تصویب شد، اطلاعات بیشتر آن را اعلام خواهم کرد.

وی در خصوص رویکرد کمیته ملی المپیک از برگزاری مجمع عمومی هفته آینده ۱۴ آذر ماه هم بیان داشت: این مجمع سالیانه سال ۱۴۰۱ است. سال گذشته انتخابات کمیته ملی المپیک بود و مجمع سالیانه برگزار نشد. شش ماه اول آن مربوط به مدیریت قبل است و شش ماه دوم مربوط به زمانی است که تیم جدید مستقر شد. باید مجمع سالیانه را زودتر برگزار می‌کردیم اما به دلیل در پیش بودن بازی‌های آسیایی دو، سه ماه به تعویق افتاد.

دبیر کل کمیته ملی المپیک ادامه داد: البته قبل از بازی‌های آسیایی هم برگزاری این مجمع در دستور کار بود و همه کارها برای برگزاری آن انجام شده بود اما تشخیص اعضای هیات اجرایی این بود که به بعد از بازی‌ها موکول شود. در مجمع در مورد بازی‌های آسیایی هم گزارشی ارائه خواهیم کرد. اما در کل مجمع مربوط به عملکرد کمیته ملی المپیک در سال ۱۴۰۱ است.

هاشمی در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص اینکه « برنامه کمیته ملی المپیک برای المپیک پاریس چه چیزی است و تاکنون چه اقداماتی انجام داده است؟ » گفت: در این خصوص جلسات تکنیکی و فنی را با وزارت ورزش و برگزار می‌کنیم. در مورد مباحث پشتیبانی و بین المللی هم کمیته ملی المپیک باید پاسخگو باشد. ما برنامه‌ها را در دو محور دنبال خواهیم کرد اما در آینده که ستاد بازیهای المپیک تشکیل شود و اعضا آن مشخص شوند بحث ها فنی‌تر دنبال می‌شود. اجازه بدهید یک مقدار جلسات ما جلو برود و پس از آن نتایج را اعلام خواهیم کرد.

وی دبیرکل کمیته ملی المپیک در مورد مشکلات بین‌المللی دو رشته دوچرخه‌سواری و ژیمناستیک هم بیان کرد: در مورد انتخابات دوچرخه‌سواری ابهامی نداریم و امیدواریم در سایت بین المللی هم نام رئیس قرار بگیرد . فدراسیون خودش برای این مسئله تلاش می‌کند و ما هم هر کاری از دستمان بر بیاید برای این فدراسیون انجام خواهیم داد. در مورد ژیمناستیک هم تیم مشترکی مسائل را دنبال می‌کند و فعلا اجازه بدهید که اظهار نظری نکنم و به نتیجه رسید اعلام خواهم کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که « آیا ژیمناستیک تعلیق شده است؟ »، گفت : خیر چنین چیزی نیست.