کاراته قهرمانی آسیا| کسب 6 مدال برنز توسط ملی‌پوشان/ 6 مدال طلا در انتظار ایران در روز پایانی

کاراته قهرمانی آسیا| کسب 6 مدال برنز توسط ملی‌پوشان/ 6 مدال طلا در انتظار ایران در روز پایانی

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کاراته، مسابقات کاراته قهرمانی آسیا ۲۰۲۱ در رده‌های سنی(نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان) به میزبانی آلماتی قزاقستان در حال برگزاری است.

در مسابقات امروز دو کاتاروی ایران برای کسب مدال برنز به روی تاتامی رفتند که در نهایت ابوالفضل شهرجردی به مدال برنز رسید و فاطمه صادقی عنوان سومی را از دست داد.

در بخش کومیته انفرادی نیز لیلا برجعلی، رزیتا علیپور، طراوت خاکسار، علی اصغر آسیابری و پوریا اقدسی به مدال برنز رسیدند.

نتایج مسابقات به شرح زیر است:

کاتای انفرادی
ابوالفضل شهرجردی در دیدار رده بندی با امتیاز  24.72 چانگ چائو از چین تایپه را از پیش رو برداشت و به مدال برنز رسید، اما فاطمه صادقی با امتیاز   25.02 مغلوب ساکورا آلفورت نماینده فیلیپین شد تا مدال برنز را از دست بدهد. 

کومیته مردان

پوریا اقدسی در دیدار رده‌بندی  وزن 55- کیلوگرم با نتیجه 10 بر یک نوربلوت آدیلبک از قرقیزستان را شکست داد و به مدال برنز رسید. و در وزن 75- کیلوگرم نیز علی اصغر آسیابری با شکست 3 بر یک تینگ چودوک از ویتنام رفت به نشان برنز آسیا رسید.

کومیته زنان
در دیدار رده بندی وزن ۵۵- کیلوگرم، طراوت خاکسار  موفق شد سابینا زاخروا از قزاقستان را با نتیجه 3 بر 2 از پیش رو بردارد و برنزی شود. و رزیتا علیپور نیز در وزن 61- کیلوگرم با شکست 4 بر صفر  ماتیوانی موروگسان از مالزی در دیدار رده‌بندی نشان برنز را کسب کرد.

در وزن ۶۸+ کیلوگرم، لیلا برجعلی در دیدار رده‌بندی به مصاف یان هو کای از هنگ‌کنگ رفت و با پیروزی 8 بر صفر، ششمین مدال برنز نمایندگان کاراته کشورمان را کسب کرد، اما  سارا بهمنیار با شکست 8 بر 4 در دیدار رده‌بندی وزن 50- کیلوگرم مقابل شائونگ گوشیا از چین تایپه مدال برنز را از دست داد.

در رقابت‌های صبح امروز نیز ذبیح الله پورشیب، صالح اباذری، علی مسکینی و مبینا حیدری، تیم کاتای تیمی مردان و کومیته تیمی مردان با برتری مقابل رقبای خود به دیدار نهایی راه یافتند و فردا برای کسب نشان طلا به روی تاتامی خواهند رفت.

همچنین تیم کومیته و کاتای تیمی زنان نیز برای مدال برنز تلاش خواهد کرد. 

کاروان تیم‌های ملی کاراته ایران در مسابقات قهرمانی آسیا 2021 با عنوان عزم و ایمان حاضر شده است.

مسابقات کاراته قهرمانی آسیایی ۲۰۲۱ در تمام رده‌های سنی(نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان) در دو بخش کاتا و کومیته از 27 آذر  تا اول دی‌ماه در شهر آلماتی قزاقستان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ 

منبع : تسنیم