کارنامه «آیت‌الله صافی گلپایگانی» مشحون از تلاش غیورانه است

کارنامه «آیت‌الله صافی گلپایگانی» مشحون از تلاش غیورانه است

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان ارتحال آیت‌الله‌العظمی صافی‌گلپایگانی را تسلیت گفت.

وزیر امور خارجه کشورمان در این پیام آورده است: کارنامه درخشان آن مرجع نستوه مشحون از تلاش غیورانه در دفاع از حریم دین مبین اسلام و مکتب نورانی اهل بیت عصمت و طهارت، علیهم‌السلام و زبان فصیح و گویای دفاع از حق و احکام نورانی الهی و خیرخواهی برای کیان اسلام و تشیّع و دلسوزی برای نظام جمهوری اسلامی و امت اسلامی بود.

متن کامل این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

إنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ

إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْءٌ إِلَی یَوْمِ الْقِیَامَةِ

خبر ارتحال عالم جلیل‌القدر و مرجع معظم تقلید، استاد مهذب اخلاق حضرت آیت‌الله صافی‌گلپایگانی، رضوان‌الله علیه، موجب تألم عمیق اینجانب گردید. کارنامه درخشان آن مرجع نستوه مشحون از تلاش غیورانه در دفاع از حریم دین مبین اسلام و مکتب نورانی اهل بیت عصمت و طهارت، علیهم‌السلام و زبان فصیح و گویای دفاع از حق و احکام نورانی الهی و خیرخواهی برای کیان اسلام و تشیّع و دلسوزی برای نظام جمهوری اسلامی و امت اسلامی بود.

اینجانب این ضایعه جبران‌ناپذیر را به پیشگاه مقدس مولا و محبوبش، حضرت بقیت‌الله‌الاعظم، عجل‌الله تعالی فرجه‌الشریف، مقام معظم رهبری و مراجع و علمای عظام دامت برکاتهم و حوزه‌های علمیه و مردم شریف و مؤمن و دوستداران مرجعیت در ایران اسلامی و همه نقاط جهان تسلیت و تعزیت عرض می‌نمایم.

از درگاه حضرت حق برای روح ملکوتی آن مرجع جلیل‌الشأن علو درجات و همجواری با پیامبران و ائمه اطهار و شهدا و برای بیت مکرم و فرزندان معزز ایشان و کلیه علاقمندان و مقلدان و مریدان ایشان صبر و شکیبایی و عزت و سلامتی مسئلت می‌نمایم.

حسین امیرعبداللهیان

منبع : مهر