کاظمی‌پور: ورزش همگانی و کار فرهنگی در حوزه ورزش بانوان را اولویت اول زنان کل کشور می‌دانیم

کاظمی‌پور: ورزش همگانی و کار فرهنگی در حوزه ورزش بانوان را اولویت اول زنان کل کشور می‌دانیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مریم کاظمی‌پور در حاشیه مراسم مجمع عمومی کمیته ملی پارالمپیک اظهار داشت: مجمع عمومی کمیته ملی پارالمپیک کشور به ریاست محمود خسروی‌وفا برگزار شد و به عنوان سرپرست معاونت توسعه ورزش بانوان در این جلسه حضور داشتم. طبق برنامه پیش‌بینی شده بود از ورزشکاران تقدیر و تجلیل شود و انتخابات در دو پست نیز برگزار شد.

وی درخصوص برنامه‌های وزارت ورزش برای توسعه ورزش بانوان گفت: در 8 محور اصلی که در بیانیه گام دوم انقلاب، مدنظر مقام معظم رهبری قرار گرفته بودیم، سعی کردیم حول محور عدالت محوری، حضور جوانان انقلابی و جهادگر و حضور عزت‌مند زنان قهرمان در مسندهای ورزشی از ورزشکار، داور و مربی گرفته تا کرسی‌های بین‌المللی، برنامه جامعی را ببینیم. انشاالله در سال 1401 این برنامه‌های ما مورد اجرا قرار بگیرد.

سرپرست معاونت توسعه ورزش بانوان در خصوص اولویت این معاونت تاکید کرد: ورزش همگانی و کار فرهنگی در حوزه ورزش بانوان را اولویت اول زنان کل کشور می‌دانیم و این را زمینه مناسبی برای ارتقای سطح قهرمانی و استعدادیابی می‌دانیم و قصد داریم با حمایت فدراسیون‌های ورزشی در رشته‌های تخصصی و استان‌های کشور عملیاتی کنیم.

کاظمی‌پور در خصوص اقدامات وزارت ورزش و جوانان برای حمایت از زهرا نعمتی جهت ریاست کمیسیون ورزشکاران کمیته بین‌المللی پارالمپیک گفت: در جریان نیستم و اجازه بدهید جلوتر برویم. یک، دو درخواست شخصی داشتند که در دستور کار گذاشتیم و بررسی می‌کنیم. تازه ثبت‌نام کمیسیون شروع شده است.

انتهای پیام/

 

منبع : تسنیم