کامران تکلیف خودش را مشخص کند/ بهتر از المپیک قبل نتیجه می‌گیریم

کامران تکلیف خودش را مشخص کند/ بهتر از المپیک قبل نتیجه می‌گیریم

محمدحسن محبی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، درباره عملکرد تیم ملی کشتی آزاد در مسابقات رنکینگ‌دار زاگرب گفت: به نظرم عملکرد کشتی‌گیران خوب بود. این مسابقات بعد از جهانی برگزار شد و شاید کشتی‌گیری یونس امامی به لحاظ بدنی هنوز به آمادگی کامل نرسیده بود به همین خاطر در این رقابت‌ها دور از انتظار ظاهر شد، اما من مطمئن هستم اگر یونس خوب کار کند او بهتر از این خواهد بود؛ یونس در مسابقات بازی‌های آسیایی موفق به کسب مدال شد و شاید در این رقابت‌ها از آمادگی به دور بود به همین خاطر نباید با یک مسابقه او را قضاوت کرد.

محبی در واکنش به این سوال که برخی معتقدند یونس امامی بی‌انگیزه شده است، عنوان کرد: من اصلاً چنین حرفی را قبول ندارم. او در مسابقات بازی‌های آسیایی قهرمان شد و به راحتی نباید از نام یونس امامی گذشت. او شاید نمی‌توانسته به کادر فنی بگویید که برای حضور در این مسابقات آمادگی نداشت به همین خاطر در این رقابت‌ها شرکت کرد. البته که معتقدم یونس باید بیشتر کار کند.

وی در مورد عملکرد آذرپیرا و پیروزی‌اش برابر اسنایدر گفت: وزن ۹۷ کیلوگرم در دنیا وزن سختی است که مدعیان زیادی هم دارد، شاید در وزن ۸۶ و ۹۲ کیلوگرم چنین شرایطی نباشد. برای همه کشتی‌گیرانی که در این وزن هستند کار سخت است چرا که مهره‌های بزرگی در این وزن کشتی می‌گیرند. من اتفاقاً در مورد وضعیت وزنی آذرپیرا سوال پرسیدم که گفتند وزنش بین ۹۷ تا ۱۰۰ کیلوگرم است و شاید یک تا دو کیلوگرم هم باید وزن کم کند.

کارشناس کشتی ایران گفت: بنابراین فکر می‌کنم اگر به آمادگی خوبی برسد می‌تواند موفقیت کسب کند و در المپیک هم به مدال بگیرد. البته که به نظرم نباید به راحتی از کامران قاسم‌پور هم بگذریم. او کشتی‌گیر بسیار خوبی است. با این حال آذرپیرا در این مسابقات با شکست اسنایدر نشان داد روحیه جنگنده دارد و برای رسیدن به پیروزی تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد.

محبی همچنین در مورد وضعیت کامران قاسم‌پور اظهارداشت: به نظرم کامران باید تکلیف خودش را مشخص کند، او دو مدال جهانی را در کارنامه خود دارد بنابراین نباید خودش را دست کم بگیرد. او باید مشخص کند تا چه زمانی می‌خواهد کشتی بگیرد، او قهرمان بزرگی است و خوب کشتی می‌گیرد. اما یک کشتی‌گیر نمی‌تواند ۹۳ کیلوگرم باشد و با کشتی‌گیر ۱۰۰ کیلوگرمی رقابت کند. من زمانی که کشتی می‌گرفتم یک حریف از آلمان شرقی داشتم که هر وقت با او کشتی می‌گرفتم سه چهار کیلوگرم وزنم کمتر بود به همین خاطر نمی‌توانستم با او رقابت کنم.

مربی کشتی آزاد عنوان کرد: کامران باید تکلیف خودش را روشن کند، اگر تصمیم دارد به وزن ۸۶ کیلوگرم بیاید باید این را بداند که کار سختی پیش رو دارد. شکست هر قهرمان در هر وزنی که باشد سخت است. کامران قاسم پور در وزن ۹۲ کیلوگرم قهرمان دنیا شد در وزن ۸۶ کیلوگرم هم هر کس حریف او باشد می‌تواند پیروز میدان شود. من هدفم این نیست که حسن یزدانی را ضعیف جلوه بدهم اما معتقدم کامران می‌تواند در هر وزنی حریفانش را شکست دهد، ولی به شرطی که وضعیت‌اش برابر باشد و خودش را هم دست کم نگیرد.

محبی در مورد شانس کسب مدال در المپیک گفت: در وزن ۱۲۵ کیلوگرم ما دو کشتی‌گیر خیلی خوب داریم که حرف اول را می‌زنند و اگر در المپیک شرکت کنند قطعاً موفق خواهند بود. در وزن ۶۵ کیلوگرم معتقدم رحمان باید بیشتر کار کند، او کشتی‌گیر خوبی است اما نیاز به کار بیشتر دارد. با توجه به شرایط کلی که کشتی آزاد دارم به نظرم نتایجی که در این المپیک به دست می‌آید نسبت به المپیک سال گذشته به مراتب بهتر خواهد بود.