کاهش سرقت در نوروز/ انهدام باند حفاری غیر مجاز آثار باستانی

کاهش سرقت در نوروز/ انهدام باند حفاری غیر مجاز آثار باستانی

به گزارش خبرنگار مهر، کلانشهر تهران بستر حوادث و جرایم مختلفی است. هر روز تماس‌های زیادی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران گرفته می‌شود که بسیاری از آنها عملیاتی شده و منجر به دستگیری مجرم یا مجرمانی می‌شود.

از این پس در این بسته خبری به گوشه‌ای از مأموریت‌ها، حوادث و جرایم می‌پردازیم.

کلاهبردار عابر بانکی در دام پلیس تهران

سرهنگ کارآگاه سید قاسم موسوی فر در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی شکایت خانمی مبنی بر کلاهبرداری از طریق کارت عابر بانک وی، کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی بررسی موضوع را بر عهده گرفتند.

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی گفت: خلاصه پرونده نشان از این داشت، شاکی در ترمینال خاوران قصد شارژ کارت اتوبوس را داشته که به علت عدم آشنایی با روش کار با دستگاه، شخصی که در آن حوالی بوده به وی مراجعه و با بیان اینکه قصد کمک دارد، کارت عابر بانک و کارت شارژ را اخذ و پس از تحویل کارت‌ها شاکی محل را ترک و در مکان دیگری که قصد خرید داشته مشاهده می‌کند پیامک‌هایی مبنی بر کسر موجودی به مبلغ ۴۵۰ میلیون ریال برای وی ارسال و متوجه تعویض کارت عابر بانک و کلاهبرداری شده است.

وی افزود: با انجام چهره زنی و تحقیقات میدانی و استفاده از تصاویر دوربین‌های موجود یک نفر متهم شناسایی و پس از هماهنگی‌های قضائی متهم در مخفیگاهش دستگیر شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: متهم در تحقیقات معموله و در مواجهه حضوری با شاکی چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشته و به بزه ارتکابی معترف شد.

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران در پایان گفت: با اعتراف صریح متهم به بزه انتسابی پرونده به دادسرا ارسال و متهم با قرار تأمین مناسب روانه زندان شد.

در تعطیلات نوروزی شاهد کاهش آمار سرقت هستیم

سردار حمید هداوند در سیزدهمین جلسه قرارگاه نوروزی با اشاره به اینکه امنیت و آرامش و انضباط در همه جوامع و شرایط فردی و جمعی از اهمیت و حساسیت بسیاری برخوردار است به نوعی که هیچ چیزی را نمی‌توان جایگزین آن قرار داد، بیان داشت: پلیس در حقیقت مسئول اصلی برقراری نظم و امنیت و آرامش در جامعه است که بطور حتم و یقین همراهی و همگامی سایر سازمان‌ها و تشکیلات و همچنین همراهی و هم افزایی مردم نیز بسیار مهم و تأثیر گذار است.

جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه پیشگیری از سرقت همچنان در دستور کار پلیس پایتخت در ایام نوروز است، عنوان داشت: پیشگیری و مقابله با سرقت در ایام مختلف در دستور کار پلیس است و این موضوع در تعطیلات نوروزی از اهمیت دو چندانی برخوردار است از این رو همه تلاش و تمهیدات خود را بکار بسته‌ایم تا بطور جد با این پدیده شوم مقابله کنیم.

سردار هداوند گفت: با تلاش‌های صورت گرفته در تعطیلات نوروزی شاهد کاهش آمار سرقت در مقایسه با مدت مشابه در سال قبل هستیم و این مهم هم در پی حضور گسترده و هدفمند گشت‌های محسوس و نا محسوس در سطح شهر تهران به دست آمده است.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه جغرافیای جرم مشخص و تدوین شده است، گفت: در حقیقت بر اساس برآوردهای صورت گرفته با جرایم و ناهنجاری‌های اجتماعی برخورد لازم و مناسب انجام می‌شود.

کاهش سرقت در نوروز/ انهدام باند حفاری غیر مجاز آثار باستانی

انهدام باند حفاری غیر مجاز آثار باستانی

سرهنگ دوستعلی جلیلیان فرمانده انتظامی شهرستان ری گفت: با کسب خبری مبنی بر حضور مشکوک ۲ مرد جوان در یکی از مناطق باستانی شهرستان ری موضوع بصورت جدی در دستور کار تیمی از مأموران کلانتری شهر ری این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: مأموران این فرماندهی با کنترل نامحسوس محل و اطمینان از حفاری غیرمجاز در اقدامی ضربتی و غافلگیرانه وارد عمل شدند و با حضور نماینده سازمان میراث فرهنگی ۲ مرد جوان را در حال حفر کانال دستگیر و در بازرسی از این مکان تکه‌های از سفال خرده شده مشاهده و کشف کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان ری خاطر نشان کرد: متهمان پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دادسرا اعزام شدند.

توقیف تجهیزات الکترونیکی در تهران

سرهنگ محمد قاسم طرهانی در تشریح این موضوع بیان داشت: روز گذشته مأموران کلانتری شهرک قدس حین کنترل وسایل نقلیه عبوری به یک دستگاه خودروی وانت مشکوک شدند و آنها را جهت بررسی بیشتر متوقف کردند.

وی گفت: مأموران پلیس در بازرسی از این خودرو ۷۵۰ قلم تجهیزات الکترونیکی (ماهواره) قاچاق و غیر مجاز فاقد مجوزهای مربوط کشف کردند.

جانشین پلیس پیشگیری تهران خاطرنشان کرد: کارشناسان ارزش محموله کشف شده را ۲۰ میلیارد ریال برآورد کردند و در این رابطه راننده خودرو دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شد.

منبع : مهر