کاهش شدید فروش خودرو در آمریکا با افزایش قیمت‌ها

کاهش شدید فروش خودرو در آمریکا با افزایش قیمت‌ها

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت‌های مشاوره جی دی پاورJ.D. Power  و ال‌ام‌سی اتوموتیو LMC Automotive  در گزارشی که روز پنجشنبه منتشر شد، پیش بینی کردند که فروش خودرو در آمریکا طی ماه دسامبر کاهش یابد، چرا که کمبود عرضه و تقاضای بالا باعث افزایش سرسام‌آور قیمت‌ها شده است.

در این گزارش آمده است که خرده فروشی خودروهای جدید ممکن است ۱۷.۷ درصد کاهش یابد و به حدود ۳ میلیون دستگاه در مقایسه با سال گذشته برسد.

توماس کینگ، رئیس بخش داده و تجزیه و تحلیل در شرکت جی دی پاور می‌گوید: تقاضای شدید با این عرضه محدود منجر به ادامه افزایش قیمت‌ها می‌شود.

بر اساس این گزارش، پس از افزایش بی‌امان قیمت مواد اولیه، خودروسازان کوچک و بزرگ با قوی‌ترین فشار تورمی در سه دهه اخیر دست و پنجه نرم می‌کنند.

انتظار می رود میانگین قیمت خرید خودرو در آمریکا به ۴۵۷۴۳ دلار برسد که برای اولین بار از مرز ۴۵۰۰۰ دلار فراتر خواهد رفت و ۲۰ درصد بیشتر از دسامبر ۲۰۲۰ که قیمت ها برای اولین بار از سطح ۳۸۰۰۰ دلار عبور کردند، محسوب می شود.

تولید در کارخانه‌های خودروسازی طی ماه گذشته پس از افزایش 10.1 درصدی در ماه اکتبر، 2.2 درصد افزایش یافت.

اما تولید وسایل نقلیه موتوری در ماه نوامبر به دلیل کمبود جهانی تراشه، ۵.۴ درصد کمتر از سطح مشاهده شده در مدت مشابه سال گذشته باقی ماند.

پیش‌بینی می‌شود که مجموع فروش خودروهای صفر در ماه دسامبر که شامل معاملات خرده‌فروشی و غیر خرده‌فروشی است، به 1245600 دستگاه برسد که 20.5 درصد نسبت به سال گذشته کاهش نشان می دهد.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم