کاهش پینگ پنگ بازان در بازی‌های آسیایی/ابهام در اعزام تیمی بانوان

کاهش پینگ پنگ بازان در بازی‌های آسیایی/ابهام در اعزام تیمی بانوان

به گزارش خبرنگار مهر، تنیس روی میز یکی از ۳۶ رشته ای است که کمیته ملی المپیک مجوز اعزام نمایندگانش به نوزدهمین دوره بازی های آسیایی را صادر کرده است. البته در راستای کیفی گرایی که سیاست اتخاذ شده برای تشکیل کاروا اعزامی به هانگژو است، در مورد تعداد پینگ پنگ بازان اعزامی نسبت به دوره قبل تغییراتی اعمال شده است.

طبق اعلامی که کمیته ملی المپیک به فدراسیون تنیس روی میز داشته است، این رشته مجوز اعزام سه بازیکن در بخش مردان را دارد. بدین ترتیب و بر اساس رقابت های انتخابی تیم ملی نوشاد و نیما عالمیان و امیرحسین هدایی پینگ پنگ بازان ایران در بازی های آسیایی خواهند بود که می توانند در هر دو بخش انفرادی و تیمی شرکت کنند. برای بخش بانوان اما هنوز هیچ مصوبه ای برای اعزام تیمی داده نشده است. در واقع اعزام بانوان تنیس روی میز در برنامه است اما ظاهرا فقط برای بخش انفرادی.

همین مسئله درخواست فدراسیون تنیس روی میز برای نشست دوباره با مسئولان کمیته ملی المپیک را موجب شده تا در خصوص اعزام کامل تیم در هر دو بخش رایزنی های لازم را داشته باشند.

مهرداد علی قارداشی رئیس فدراسیون تنیس روی میز در این زمینه به خبرنگار مهر گفت: بازی های آسیایی جزو رویدادهایی است که امتیاز آن تاثیر مستقیم بر روی رنکینگ بازیکنان دارد و این مسئله می تواند به کسب سهمیه المپیک آنها کمک کند. علاوه بر این، خودِ رویداد به قدری مهم و بزرگ است که برای مان حضور کامل و حداکثری در آن اهمیت دارد.

وی تصریح کرد: حتما کمیته ملی المپیک بر اساس ملاحظاتی تصمیم به کاهش نفرات تنیس روی میز گرفته است اما مبنای کار ما از ابتدا حضور کامل در بازی ها بود و رقابت های انتخابی تیم ملی را هم بر اساس آن برگزار کردیم. به همین دلیل درخواست جلسه مجدد داده ایم تا در مورد اعزام نفر چهارم در بخش مردان و اعزام تیمی بانوان به نتیجه برسیم. آقای سجادی (نصرالله سجادی) موافقیت اولیه خود را با درخواست ما اعلام کرده اما هنوز مشخص نیست چه زمان برگزار شود.

به گزارش خبرنگار مهر، کمیته ملی المپیک چهار سال پیش زمانیکه شاهرخ شهنازی دبیر کل این کمیته بود برای تنیس روی میز مجوز اعزام کامل و چهار نفره در هر دو بخش مردان و بانوان به بازی های آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی را داد.

در صورتیکه این مجوز برای بازی های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو هم صادر شود، افشین نوروزی به عنوان نفر چهارم تیم مردان در کنار نوشاد و نیما عالیمان و امیرحسین هدایی اعزام خواهد شد. تیم بانوان هم با ترکیب ندا شهسواری، شیما صفایی و پریناز حاجیلو و مهشید اشتری به هانگژو می روند.

نوزدهمین دوره بازی های آسیایی طی روزهای ۱۹ شهریورماه تا ۳ مهرماه سال آینده به میزبانی هانگژو چین برگزار می‌شود.

دوومیدانی، بسکتبال، بوکس، شمشیربازی، والیبال، تیراندازی، قایقرانی، وزنه‌برداری، کشتی، تکواندو، کاراته، کوراش، ووشو، ورزش های صعودی، کبدی، اسکیت، تیر وکمان، فوتبال، هندبال، شنا شیرجه واترپلو، ژیمناستیک، دوچرخه سواری، شطرنج، بازیهای الکترونیک، سپک تاکرا، تنیس روی میز، اسکواش (بانوان)، بدمینتون، تنیس (بانوان)، سه گانه و سوارکاری ۳۱ رشته ای هستند که اعزام شان به بازی های آسیایی تصویب شده است.

منبع : مهر