کاهش گازبهای کارگاه‌های صنایع‌دستی در سال ۱۴۰۱

کاهش گازبهای کارگاه‌های صنایع‌دستی در سال ۱۴۰۱

به گزارش خبرگزاری مهر، فرهاد فلاح گفت: بر اساس تبصره دو ماده ۲ قانون حمایت از هنرمندان، استادکاران و فعالان صنایع‌دستی مصوب سال ۱۳۹۶، تعرفه‌های انرژی کارگاه‌های صنایع‌دستی (آب، برق و گاز) تعرفه‌های بخش صنعت تعیین شده است.

مدیرکل دفتر حمایت از تولید معاونت صنایع‌دستی افزود: بر این اساس، در سال ۱۴۰۰ تخصیص تعرفه بخش صنعت بر هزینه‌های آب و برق منشأ اثر بسیار مناسبی در تولید کارگاه‌های صنایع‌دستی بود اما از آنجا که تعرفه گازبهای بخش صنعت افزایش شدید داشت و هر متر مکعب ۵ هزار ریال محاسبه می‌شد، هزینه‌های گاز کارگاه‌ها افزایش شدیدی پیدا کرد که در روند تولید با صرفه اقتصادی این کارگاه‌ها تأثیرات منفی ایجاد کرد.

وی ادامه داد: معاون صنایع‌دستی با حضور در مجلس و پیگیری‌های فراوان موفق به تخصیص تعرفه بخش خدمات به کارگاه‌های صنایع‌دستی در تبصره‌های قانون بودجه سال ۱۴۰۱ شد.

فلاح خاطرنشان کرد: بر اساس جز ۲ بند م تبصره ۹ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ تعرفه گازبهای کارگاه‌های صنایع‌دستی، مشابه تعرفه بخش خدمات تعیین شد و هزینه گاز تمام ذی‌نفعان دارای مجوز از معاونت صنایع‌دستی این وزارتخانه مبلغ ۱,۴۹۵ ریال تعیین شده است.

منبع : مهر